Yılmaz Özdil'den madde madde Erdoğan yalanları!

Yılmaz Özdil'den madde madde Erdoğan yalanları!
Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil Başbakan'ı yine kızdıracak... Özdil, bugünkü köşe yazısında Erdoğan'ın önce reddedip, sonra gerçekleştirdiği ne varsa teker teker yazdı.

Başbakan Erdoğan'ın 'Yok öyle bir şey' dediği ne varsa adeta yoktan var oluverdi. Usya gazeteci Özdil o yoktan var olanları sıraladı. Peki, Erdoğan'ın 'Yok öyle bir şey' dediği son 'dedikodu' da var olursa?...

İşte Yılmaz Özdil'in 'o' kehanette bulunduğu yazısından ilgili bölüm:


Gazetecilerle sohbet ederken, “seçim barajının düşürülmesi ekonomiyi tehdit eder, arkadaşlar biz ülkemizin ekonomik yapısını tehdit altına sokmak istemiyoruz” dedi mi? Dedi. Akil adamları Dolmabahçe’de toplayıp, kesin bir dille reddederek “seçim barajı düşmeyecek, böyle bir çalışma söz konusu değil” dedi mi? Dedi. Şimdi ne dedi? “Üç farklı alternatifi tartışmaya açıyoruz, yüzde 10 barajla devam edebiliriz, barajı yüzde 5’e çekebiliriz, barajı tamamen kaldırabiliriz” dedi.

*

Daha geçen ay, bizim gazetenin Ankara temsilcisi “demokratikleşme paketinde anadilde eğitimin önü açılıyor mu?” diye sorunca, “hayır, yok, özel okullarda da yok, neyi getirir götürür kimse düşünmüyor, biz ülkemizi bölecek konular üzerinde adım atamayız, güzelim ülkemize yazık edersiniz, anadilde eğitimin önünü açarsanız, resmi dili zedelersiniz” dedi mi? Dedi. Şimdi ne dedi? “Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünü açıyoruz, özel kurs imkânı getirmiştik, seçmeli ders olarak öğretilmesinin önünü açmıştık, şimdi de özel okullarda mümkün hale getiriyoruz” dedi.

*

Sıradaki?

*

“Apo’ya af çıkacak mı” diye sorulunca, “asla böyle bir şey söz konusu değil, asla genel af yok, olmayacak” dedi.

*

E yalanladığına göre...
Dedi’kodu demek ki!


Yılmaz Özdil'in yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com