Yılsonu sergisinde 128 eser beğeniye sunuldu

Yılsonu sergisinde 128 eser beğeniye sunuldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Seramik Bölümü öğrencilerinin akademik yıl içerisinde yapmış olduğu eserlerden oluşan 'Resim ve Seramik Bölümü Yıl Sonu Öğrenci Sergisi' Ahmet Necdet Sezer Kampusü 3. Eğitim binasında s

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Seramik Bölümü öğrencilerinin akademik yıl içerisinde yapmış olduğu eserlerden oluşan 'Resim ve Seramik Bölümü Yıl Sonu Öğrenci Sergisi' Ahmet Necdet Sezer Kampusü 3. Eğitim binasında sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergide, Resim ve Seramik Bölümü 1, 2 ve 3 sınıf öğrencileri tarafından yapılan toplam 128 eser yer alıyor.
Serginin açılışına, AKÜ Rektörü Ali Altuntaş, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (ESOB) Başkanı Abdülkadir Konak, Afyonkarahisar Anemon Otel Genel Müdür Yardımcısı Haluk Dinçer ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ile öğrencileri katıldı.
Sergide, Resim Bölümü'nden 36 öğrencinin yapmış olduğu resim form, tuval ve ahşap üzerine yağlı boya ve akrelik çalışmaları, temel sanat ve vitray çalışmaları, baskı resim, dijital baskı ve malzeme çalışmalarından oluşan toplam 71 eser, Seramik Bölümü'nden ise 35 öğrenci tarafından yapılan seramik tasarımlar ve temel sanat çalışmalarından oluşan toplam 51 eser ile 6 fotoğraf çalışması yer alıyor.
Resim Bölümü öğrencileri tarafından 'Görüntü Estetiğine Giriş' adlı ders kapsamında, Rönesans dönemine ait bazı resimlerin fotoğrafla canlandırıldığı çalışmaların da bulunduğu sergi, 4 gün boyunca gezilebilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com