Yine Atatürk'e saldırdılar!

Yine Atatürk'e saldırdılar!
AKP Hükümeti döneminde makam mevki sahibi olmak isteyen bürokratlar Atatürk'e saldırıyor.
AKP Hükümeti döneminde hiç bir zamanda görülmemiş şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saldırılar arttı.  Makam mevki sahibi olmak isteyen Bürokratlar ya Atatürk'e doğrudan saldırıyor ya da Atatürk dönemini eleştiri yağmuruna tutuyorlar. Bir gerçek var ki bunları yapanlar kısa sürede devletin üst kademelerinde yerlerini alıyorlar ya da AKP'de milletvekili ve Bakan oluyorlar.
 
100. Yılında İmam Hatip Liseleri Uluslararası Sempozyumu'nda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin skandal açıklmalarda bulundu. Tekin Atatürk dönemini "1930'lu yıllar Türkiye coğrafyanın bir daha asla yaşamasını istemediği dönem. Bu dönemin başında dini referans kaynaklarının diliyle oynanmış, bu kurumlar siyaset malzemesi haline gelmiş. Bu süreçte başlayan imam hatip serüveni yara aldı ve 1946'a kadar baskı devam etti. 1946'da halk imam hatip okullarının açılmasına sahip çıktığı için siyasal iktidar da bu yönde karar aldı. İmam hatip okullarının bu serüvenin demokrasi serüvenidir. Millet bu sürece sahip çıkarsa başarılı olacaktır. Ben bir imam hatip mezunu, vatandaş olarak bu sürece hep beraber sahip çıkmamız gerektiğine inanıyorum.
 
Milli Eğitim Bakanlığı olarak altınını özellikle çizmek istediğim bir konu var. Açtığımız imam hatip liselerine öğretmen bulamıyoruz. Özellikle bu okullarda eğitimci yetiştirmemiz için elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. Diğer konu ise, nostaljiden hareket edip statükoya teslim olmayalım. İmam hatip okullarının geleceğini için akademik, bilimsel olarak sahadan destekleyecek araştırmalara da ihtiyacı var. Sempozyumu bu açıdan önemsiyorum." şeklinde eleştirdi.
 
Törene Babşbakan yardımcısı Bekir Bozdağ ve İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com