Yine bir sınav yine bir hata

Yine bir sınav yine bir hata
206 aday henüz kurulmamış bölüme atandı!

ÖSYM, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına yerleştirilecek sağlık personellerini açıkladı ama ataması yapılan 206 aday Diyarbakır’da göreve başlamayı beklerken hiç beklemedikleri bir durumla karşılaştılar.

Adayların sikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetlere göre adaylar gittikleri yerde atandıkları yeri göremediler.

24 Aralık 2012’de ÖSYM, KPSS 2012/5 yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemleri tamamlandı. 206 aday ise bu atamaların en şansızlarıydı. Tercih sonuçlarında Diyarbakır’a atandığını gören adaylar heyecanla memleketlerinden atandıkları yere yola çıktılar. Asıl şoku ise Diyarbakır’a gittiklerinde yaşadılar. Alper B.’nin sikayetvar.com’a gönderdiği şikayet yine mi hata dedirtti.

“Mağduruz”

“KPSS 2012/5 atamaları ile Diyarbakır Bismil 3 nolu (Tepe) 112 istasyonuna atandım. Yani atandığımızı sandık” diyen Alper B. yaşadıkları ilginç olayı şöyle anlattı:

“Diyarbakır’a geldiğimizde hala açılmamış olan yani olmayan 112’ye atandığımı fark ettik. Gidip atandığımız yerde göreve başlamayı beklerken bize Diyarbakır merkezde eğitim ve adaptasyon adı altında her 2 günde 3 günde bir farklı hastanede çalışmak üzere bu iki ayı geçireceğimizi söylediler. 206 kişi mağdur durumdayız. Oysa başka illere atanan arkadaşlarımız ya sabit bir yerde göreve başladılar.”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com