Yine HES faciası: 4 kişi öldü, 1 yaralı var

Yine HES faciası: 4 kişi öldü, 1 yaralı var
Giresun'un Dereli ilçesinde HES inşaatında istinat duvarı çöktü...

GİRESUN'un Dereli İlçesi'nde hidroelektrik santral (HES) inşaatında meydana gelen toprak kaymasında 4 işçi öldü, 1 işçi de yaralandı.

HABERİN VİDOSU İÇİN TIKLAYIN!

Kızıltaş Köyü'nde özel bir şirkete ait HES inşaatında bugün saat 13.00 sıralarında toprak kayması meydana geldi. Toprak altında kalan işçilerden Mustafa Yiğit, Kenan Özdemir, Kerem Erdem ve Eren Erdem hayatını kaybetti. Zafer Kırlak ise, yaralı olarak kurtarıldı.

Geçtiğimiz günlerde de Adana HES barajı inşaatında köprü Barajı kapağının patlaması onlarca işçi suya düşerek kaybolmuştu.

Kimlikler belirlendi

Giresun'un Dereli ilçesinde hidroelektrik santrali (HES) inşaatında oluşan toprak kaymasında ölen 4 işçi ile yaralı işçinin kimlikleri belirlendi.

Alınan bilgiye göre, ilçenin Kızıltaş köyünde özel bir şirkete ait HES inşaatındaki toprak kayması sonucu yaşamını yitiren işçilerin Mustafa Yiğit, Kenan Özdemir, Kerem Erdem ve Eren Erdem oldukları belirlendi. İşçilerin cesetleri, Dereli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Yaralanan işçi Zafer Kırlak ise Dereli Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, ilçedeki hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, vefat eden işçilere rahmet dileyerek, ''Heyelan, su kalıplarının konulması için açılan yerde oluşmuş. Bölgede kar suları toprağı yumuşatmaya başladı. Tedbirsizlik mi kaza mı bilemiyoruz ama bu olay olmuş. Elim bir olay, 4 işçimizi kaybettik'' dedi.

Ölen işçilerden Mustafa Yiğit'in kuzeni Şener Yiğit de aynı inşaatta vardiyalı olarak çalıştığını, olay sırasında vardiyası olmadığı için istirahatte olduğunu anlatarak, heyelanın inşaat sahası yakınında bulunan bir evin istimlak edilmemesi nedeniyle oluştuğunu öne sürdü.(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com