"Yıpranma haklarına kavuşmalarını diliyorum"

"Yıpranma haklarına kavuşmalarını diliyorum"
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tüm gazetecilerin yıpranma haklarına ve özgürce örgütlenebilecekleri sendikalarına kavuşmalarını diliyorum" dedi.
Gazetecilere önemli haklar sağlayan 212 sayılı Yasa'nın 52 yıl önce 10 Ocak'ta kabul edildiğini ve bu tarihin Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
 
''Bir süre, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanan 10 Ocak, ne yazık ki ara dönemlerde, kara dönemlerde olduğu gibi AKP iktidarında da kutlanmak yerine gazetecilerin sorunlarıyla birlikte anılmaya başlandı. Çünkü günümüzde çok sayıda gazeteci özgürlüklerinden yoksun, birçok gazeteci işsizdir. Bazılarının köşesi, bazılarının ekranı elinden alınmış, hatta bazı medya kuruluşlarının künyesine bile müdahale edilmiş, gazetecilerin yasal hakları kısıtlanmış, iş güvencesi, sendikal hakları kullanılamaz hale gelmiştir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde, haksız, hukuksuz tutuklanmış gazetecilerin özgürlüklerine, işsiz bırakılan gazetecilerin işlerine, tüm gazetecilerin yıpranma haklarına ve özgürce örgütlenebilecekleri sendikalarına kavuşmalarını diliyorum. İfade özgürlüğünün büyük baskılar altında olduğu, bu nedenle halkın haber almaya ve gerçekleri öğrenmeye çok ihtiyaç duyduğu günümüzde, sorumlulukları gittikçe ağırlaşan çalışan gazetecileri sevgi ve saygı ile selamlıyorum.''   (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com