Yoğun bakım ünitesi, hizmete girdi

Yoğun bakım ünitesi, hizmete girdi
Tavşanlı ilçesinde, Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesinde oluşturulan yoğun bakım ünitesi, törenle hizmete girdi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu, törende, bu ünitenin Tavşanlı'nın yanı sıra Kütahya'nın Emet ve Domaniç ile Bursa'nın Harmancık ilçelerine hitap edeceğini bildirdi.
     Hastane yönetimi ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin talebi üzerine bu ünitenin faaliyete geçirilmesiyle yoğun bakım hizmetleri için ilçe dışına hasta sevki yapılmayacağını belirten Ordu, şunları söyledi:
     ''Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesinin eski binası, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak düzenlenip bu hizmet için faaliyet gösterecek. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Tavşanlı'da, Doç. Dr. Mustafa Kalemli ve 82. Yıl Devlet Hastaneleri idari bakımdan birleştirilecek. Bunun sonucunda yatak kapasitesine yansıyacak artışla birlikte, hastanelerin personel sayısı ta artırılacak. Böylece daha geniş kapsamlı hizmet verilebilecek.''
     Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sabahattin Altıntaş da hastanenin, ilçeler bazında Türkiye'nin en kaliteli ve en gelişmiş sağlık kuruluşlarından biri olduğunu kaydetti.
     Tavşanlı'da önemli ihtiyaçlardan biri olan yoğun bakım ünitesinin teknolojik ekipmanının ve personel eğitiminin tamamlandığını anımsatan Dr. Altıntaş, 5 yataklı olarak hizmet vermeye başladığını anlattı.
     Milletvekili Ordu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Başhekim Dr. Altıntaş ve diğer yetkililer, daha sonra üniteyi gezdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com