Yok böyle gazetecilik

Yok böyle gazetecilik
Takvim gazetesinden skandal manşet

Takvim gazetesi bugün ki manşetiyle bir gazetecilik skandalına imza attı. Gezi olayları dahilinde akıllarınca CNN'i protesto eden gazete Gazeteci Christiane Amanpour'la röportaj yaptığını söyleyen baştan aşağı asparagas bir haberi manşetten verdi.

Olaylar yaşanırken üç maymunu oynayan sonra da dünya basınında çıkan haberlerle ilgili komplo teorileri üreten gazeteden Mevlüt Yüksel adındaki çalışan! (zira gazeteci diyemiyoruz kendisine) Amanpour'un ağzından haberlerin hepsini kasıtlı yaptıkları, patronların istediğiyle 'Diktatör' dedikleri gibi cümlelerle Başbakan'a yaranmada çığır açıyor. Gazetenin manşetiyle ilgili açıklama ise 14. sayfada küçük bir ilanla veriliyor ve şöyle diyor;

Not: CNN, Gezi Parkı olaylarını tüm dünyaya yalanlarla duyurdu. Biz de affınıza sığınarak CNN'in anlayacağı dilden bir asparagas haber yaptık. Mevlüt Yüksel'in Christiane Amanpour röportajı gerçek dışıdır...

İktidar korkusu, Yandaş olma çabası, Erdoğan'ın hışmından kaçma ve takdirini kazanma çabasıyla ne yapacağını şaşıran Takvim gazetesi bu manşeti atarken birşeyi gözden kaçırmış. Bu iş çamur at izi kalsınla geçiştirilemez. Bunun bir de tazminat cezası var. Ayrıca Amanpour Gazetecileri Koruma Komitesinin yöneticisi. Yani Takvim gazetesi ya bunu düşünemeyecek kadar aklını yitirmiş yada gelecek tazminat cezasını ödetecek kadar birilerine güveniyor.

Bu rezalet için Gazeteciler Cemiyeti'nin tavrı ne olacak, CNN nasıl tepki verecek şimdi merak edilenler bunlar.

AYNI KİŞİ 2 AY ÖNCE NE YAZMIŞ?

Mevlüt Yüksel 2 ay önce bir firmanın düzenlediği seyahatte CNN binasını ziyaret ederken Twitter hesabında bakın nasıl yorumlar yapmış. Manşetteki resimlerde de o zaman çektirdiği fotoğrafları photoshoplayarak kullanan Yüksel "CNN muhtesem.Bizde Turkiye de gazetecilik mi yapiyoruz?, İnsana yani gazeteciye yatirimi burada goruyorsunuz.Hatta hissediyorsunuz., Gazetecilik gercek manada yapilinca CNN oluyor."(MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com