Yok böyle hırsızlık!

Yok böyle hırsızlık!
Yunanistan'da ekonomik krizin ortaya çıkmasıyla ülkenin birçok yerinde silahlı soygun vakaları gün geçtikçe artarken, daha önce görülmeyen ilginç hırsızlık vakalarının yaşanmaya başladığı bildirildi.
Yunan medyasında çıkan haberlere göre, Larisa'daki bir kiliseden vaftiz kazanı çalındı. Bakırdan imal edilen ve değeri tahminen 1200 euro olan kazanın çalındığının, vaftiz töreni için kiliseye gelen papaz tarafından fark edildiği belirtilen haberlerde, kiliselerden daha önce de bazı eşyaların çalındığının görüldüğü, ancak vaftiz kazanının çalınmasına ilk kez tanık olunduğu ifade edildi. 
 
Kısa bir süre önce de başkent Atina'da, Ulusal Çağdaş Sanat Müzesi tarafından bir heykel yapımı için Kocia meydanına bırakılan çimento kalıplarının kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından çalınması üzerine, müze yetkilileri, meydana yeniden malzeme getirmiş ve çalınmaması için çevresini Yunan bayraklarıyla sarmıştı. Ancak sonraki gün malzemeler bayraklarla birlikte tekrar çalınmıştı. 
 
Müze Müdürü Anna Kafetsi, yaptığı açıklamada, Atina'nın en işlek ve kalabalık yerlerinden biri olan Kocia meydanında art arda yaşanan hırsızlıklardan duyduğu şaşkınlığı ifade ederek, "Bir sanat eseri yapımı için getirilen malzemelerin herkesin gözü önünde çalınmasının ayıp olduğunu" söylemişti. 
 
Atina'da, geçen hafta da Holargos semtindeki bir yaşlılar bakımevine gelen kimliği belirlenemeyen kişiler, kasada bulunan paraları ve değerli eşyaları alıp kaçarken, gece yarısı bir tavernaya giren başka hırsızlar ise kasaya dokunmadan sadece buzdolabındaki etleri alıp kaçtılar. 
 
İNEĞİN BACAĞINI ÇALDILAR
 
Bir süre önce, Batı Trakya'nın Gümülcine kentinde de yaşlı bir kadının bahçesinde baktığı yaşlı bir inek aç hırsızların saldırısına uğramıştı. Bahçeye, gece saatlerinde girdiği tahmin edilen hırsızlar, ineği öldürmeden kestikleri arka bacaklarından birini alarak kaçmışlardı. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com