YÖK SIRALAMAYLA OYNADI!..

YÖK SIRALAMAYLA OYNADI!..
DPÜ öğretim elemanları tarafından 95 oyla açık ara birinci olan Prof.Dr. Ahmet Karaaslan YÖK tarafından ikinci sıraya indirildi. "DPÜ akademisyenlerinin oyuna saygısızlık" olarak nitelendirilen oynamanın işte detayları...

 DPÜ ÖĞRETİM ELEMANLARININ AÇIK ARA FARKLA BİRİNCİ SEÇTİKLERİ PROF.DR AHMET KARAASLAN'I YÖK İKİNCİ SIRAYA İNDİRDİ...


  Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ) 18 Şubat Cuma günü gerçekleştirilen rektör adayı belirleme seçimlerinde DPÜ öğretim elemanları tarafından 95 oyla açık ara birinci olan Prof.Dr. Ahmet Karaaslan YÖK tarafından ikinci sıraya indirildi. Akademisyenlerin oyuna saygısızlık olarak nitelendirilen YÖK'ün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gönderilen listesinde, -kendinden sonraki adayın yaklaşık iki katı oy alan- Prof. Karaaslan ikinci sırada yer aldı. Cumhurbaşkanı Gül'ün ise Dumlupınar Ünivesitesi Öğretim Elemanlarının kararına saygı gösterip göstermeyeceği ise merakla bekleniyor.
   18 Şubat Cuma günü DPÜ'de gerçekleştirilen rektör adayı belirleme seçimlerinde Prof.Dr. Ahmet Karaslan 95, Prof.Dr. Yunus Erdoğan 52 ve Prof.Dr. Göktay Ediz 39 oy almıştı. 
   DPÜ akademisyenleri tarafından rektör adayı belirleme seçmlerinde 95 oyla en yakın rakibine 43 oy fark atan Prof.Dr. Ahmet Karaslan YÖK tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gönderilen listede ikinci sırada yer aldı.
   Yükseköğretim Genel Kurulu dün 2011 yılının 5. toplantısını yapmak üzere toplandı. Eğitim, kadro, mevzuat ve vakıf üniversiteleri koordinasyon komisyonları raporlarının yanı sıra devlet üniversitelerinde yapılan seçimle belirlenen 6 aday arasından, Yükseköğretim Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda belirlenen 3 adayın ismi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gönderildi.
   YÖK dün gerçekleştirdiği devlet üniversitelerinde yapılan seçimle belirlenen 6 aday arasında Cumhurbaşkanına gönderceği listeleri belirlerken üç üniversitenin rektör adaylarını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gönderdi.
Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nde rektör adayı belirleme seçimlerinde en çoy oyu alanarı birinci sırada gösteren YÖK, Dumlupınar Üniversitesi konusunda ise tam tersi uygulamya imza atarak öğretim elemanları tarafından birinci sırada yer alan Prof.Dr. Ahmet Karaslan'ı ikinci sırada gösterdi. DPÜ akademisyenlerinin seçimine saygısızlık olarak nitelendirilen YÖK'ün sıralaması karşısında ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün nasıl bir yol izleyeceği ise merak ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com