''Yokluk'' Fair-Play ödülü getirdi -TMOK, Mahir Başer İlköğretim Okulu'na, imkansızlıklara rağmen kazandıkları 8 kupa nedeniyle ''Şeref Diploması'' ödülü verdi -Okul Müdürü Halil Kuşen: ''Gayret o

''Yokluk'' Fair-Play ödülü getirdi   -TMOK, Mahir Başer İlköğretim Okulu'na, imkansızlıklara   rağmen kazandıkları 8 kupa nedeniyle ''Şeref Diploması''   ödülü verdi

ANKARA (A.A) - Hüseyin Yeşilkavak - Ankara'da, 2011 yılında imkansızlıklara rağmen voleybol, basketbol ve futbolda 8 ayrı kupa kazandıkları için Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından ''Şeref Diploması'' ödülüne layık görülen Mahir Başer İlköğretim Okulu'nda, ödülün gururu yaşanıyor.
     Etimesgut ilçesindeki Mahir Başer İlköğretim Okulu'nun Müdürü Halil Kuşen AA muhabirine, TMOK tarafından İstanbul Ataköy Olimpiyatevi'nde düzenlenen ''2011 Türkiye Fair-Play Ödülleri'' töreninde okullarına ''Şeref Diploması'' ödülü verildiğini anımsattı.
     ''Şeref Diploması'' ödülünün 2011 yılında voleybol, basketbol ve futbolda kazandıkları başarılar nedeniyle verildiğini belirten Kuşen, ''TMOK, spor salonu olmayan okulumuzda, eşofman ve spor ayakkabısı bile bulunmayan öğrencilerimize, okulumuza 8 kupa kazandırdıkları gerekçesiyle bu ödülü layık görmüş'' dedi.
     Kuşen, TMOK'un yaptığı duyuruda olduğu gibi okulda spor salonlarının bulunmadığını, voleybol, basketbol ve futbol takımlarına okulun bahçesindeki eğimli alanda antrenmanlarını yaptıklarını kaydetti.
     İmkansızlıklara rağmen 2011 yılında futbol, voleybol ve basketbolda kızlar ve erkeklerde Türkiye ikinciliği ile dördüncülüğü, Ankara ikincilikleri ve ilçe şampiyonlukları kazandıklarını belirten Kuşen, ''Hayatta her şey belli imkanlara sahip olmak değil. Gayret olunca başarıda beraberinde geliyor. Bunun en güzel örneğini burada çocuklar gösterdi'' diye konuştu.
    
     -Milli voleybolcu öğretmen-
    
     Kuşen, okulda görevli eski milli voleybolcu beden eğitimi öğretmeni Mehmet Yılmaz'ın, başarıda büyük katkısının bulunduğunu söyledi.
     Beden eğitimi öğretmeni Mehmet Yılmaz da, özellikle okuldaki voleybol ve basketbol takımı sporcularının parkeyi ancak müsabakalarda görebildiklerini ifade etti.
     Antrenmanları, okul çıkışlarında bahçedeki beton zeminde gerçekleştirdiklerini vurgulayan Yılmaz, ''Çocuklar tüm bunlara rağmen büyük bir iş başardılar. Bunun karşılığında da TMOK tarafından ödüllendirildik'' dedi.
    
     -Onur belgesi-
    
     TMOK tarafından verilen ''Şeref Diploması'' nedeniyle de okulda tören düzenlendi.
     Okul Müdürü Halil Kuşen, beden eğitimi öğretmeni Mehmet Yılmaz ile öğrencilere onur belgesi takdim etti.
    
     Yayıncı: Hüseyin Doğru (ANKARA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com