Yoksa Anaokullarına Mescit mi Açacaklar?

Yoksa Anaokullarına Mescit mi Açacaklar?
Ankara, Etimesgut İlçe Eğitim Müdürlüğü'nün, tüm okul müdürlüklerine gönderdiği bir yazı, 'Anaokullarında da mescit mı açılıyor?' sorusunu gündeme getirdi.

Etimesgut İlçe Eğitim Müdürlüğü'nün, 2 Nisan 2014 tarihli ve tüm okul müdürlüklerine gönderilen yazısı ile “Cuma namazına gitmek isteyen öğrencilere imkan verilmesi, tüm okullarda bay ve bayan mescidi düzenlenmesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi” istendi. 

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, bu uygulamayı Meclis gündemine getirdi. Serter, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya şu soruları yöneltti. 
 
1- Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm okullara gönderdiği resmi yazıdaki hususlar hangi kademedeki eğitim kurumlarını kapsamaktadır?
2- Anaokulları, İlkokullar ve Ortaokullarda bay ve bayan mescidi açılacak mıdır?
3- Cuma Namazına gitmek isteyen öğrencilere ders saatinde izin verilecek midir?
4- Örneğin; Ders saatinde Cuma namazına giden 6 yaşlarındaki çocuğun güvenliğini İlçe Milli Eğitim Müdürü mü sağlayacaktır?
5- Diğer inanç grupları için de okullara ibadethane yapılacak mıdır?
6- Okulöncesi Eğitim Kurumları ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde, okullara bay ve bayan mescidi açılması hususunda herhangi bir ibare olmadığı halde, hukuksuz bir şekilde okul müdürlerinden bu konuda düzenleme yapmalarını isteyen Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm hakkında idari soruşturma başlatılacak mıdır?
7- Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm’ün daha üst makamlara terfi ettirileceği bilgisi doğru mudur? (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com