Yoksullara İş Müjdesi!

Yoksullara İş Müjdesi!
Hükümet, yoksullara istihdam kapısı açacak bir proje geliştirdi Devletten ihale alan patrona 'yoksulu istihdam etme' şartı getirildi. İhaleyi kazananın personelini İŞKUR belirleyecek..

Hükümet, 4 milyon işsize istihdam yaratmak için yeni bir adım atıyor. Geliri düşük kesimin istihdamına öncelik veren bir strateji hayata geçiriliyor. Devletten ihale alan patrona 'yoksulu istihdam etme şartı' getirildi. İhaleyi kazanan firmanın personelini İŞKUR belirleyecek. 1 yıldan fazla süredir işsiz kalanlar, ailede başka çalışanı olmayanlar ve yeşil kartlılara öncelik verilecek. Sistem kamuda da geçerli olacak.

BAKAN DİNÇER AÇIKLADI
Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, konuyla ilgili şöyle konuştu:
* Kamu İhale Kurumu ile bir çalışma yaptık. Merkezi idare, taşra teşkilatı kurumlarında hizmet alımı yöntemiyle taşeron istihdamında İŞKUR'dan personel temin edilecek. Firmalar elemanlarını kendileri belirlemeyecek, bu 3 kriter kapsamında personel alımı yapacak.
* Bu 3 durum birbirine tercih durum değil. İllerde hangisi problemse öncelik ona verilecek. Örneğin Doğu ve Güneydoğu'da yeşil kart oranı çok yüksek. O bölgede yeşil kartlıların istihdamına öncelik verilir.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com