YÖK'ten DPÜ'ye Kadro Müjdesi

YÖK'ten DPÜ'ye Kadro Müjdesi
Dumlupınar Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklmada, YÖK'ten talep edilen; 5 Profesör, 10 doçent ve 35 yardımcı doçent kadrosunun verildiği duyruldu


Dumlupınar Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklmada, YÖK'ten talep edilen; 5 Profesör, 10 doçent ve 35 yardımcı doçent kadrosunun verildiği duyruldu
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yükseköğretim Kurulu'dan (YÖK) talep edilen Tıp Fakültesi'nin tüm kadrolarının geldiği bildirdi.
Yapılan açıklamada Yükseköğretim Kurulu'ndan talep edilen 5 profesör kadrosunun daha önce verildiği ve ilana çıkıldığı belirtilerek, talep edilen 10 doçent ve 35 yardımcı doçent kadrosunun da geldiği bildirdi.
DPÜ yetkilileri Dumlupınar Üniversitesi'nin fiziki yapılanma ve öğrenci potansiyeli açısından Türkiye'nin en önde gelen Üniversitelerinden biri olduğunu, Tıp Fakültesini Kütahya'ya kazandırmak için çok büyük çaba gösterdiklerini belirttiler.
Tıp Fakültesini açmadan önce alt yapısını hazırladıklarını, Üniversite Hastanesini kurduklarını belirten Rektör Önce, Rektörlük görevi döneminde Kütahya'ya kazandırmaktan en çok mutluluk duyduğu eserlerin başında Tıp Fakültesi olduğunu, kadroların gelmesinden de hem Üniversite hem Kütahyalılar adına çok büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Üniversite açısından olduğu kadar Kütahya ve çevre illere vereceği hizmet açısından da önemli olduğunu vurgulayan Rektör Prof.Dr. Güner Önce, 5 profesör, 10 doçent ve 35 yardımcı doçentin göreve başlamasıyla birlikte Tıp Fakültesi'nin güçlü bir yapıya kavuşarak Kütahyalılara ve hizmet alan diğer insanlara nitelikli hizmet sunacağını, Tıp Fakültesi'nde öğrenim gören öğrencilerin de daha iyi yetişerek branşlarında aranan kişiler olacağını kaydetti.
Rektör Prof.Dr. Güner ayrıca yapımı tamamlanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin hizmete girmesinin de kadroların gelmesiyle birlikte hız kazanacağını kaydederek, “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bundan sonra daha hızlı gelişecek ve Kütahya'nın sosyo-ekonomik hayatına daha çok katkılar sağlayacaktır” şeklinde sözlerini tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com