Yol çalışması gecekonduyu ikiye ayırdı

Yol çalışması gecekonduyu ikiye ayırdı
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde sürdürülen yol çalışmasının, bir gecekondunun ortadan ikiye ayrılmasına neden olduğu iddia edildi.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde sürdürülen yol çalışmasının, bir gecekondunun ortadan ikiye ayrılmasına neden olduğu iddia edildi.
Yediler Mahallesi 503. Sokak'taki gecekonduda yaklaşık 20 yıldır ikamet eden ve vatandaşlar ile Bozüyük Belediyesi'nin yardımları sayesinde geçimlerini sağlayan 62 yaşındaki Baki Bozkuş ve kardeşi Emine Bozkuş, Karayolları'nın yaptığı yol inşaatı sebebiyle mağdur oldu. Heyelan sebebiyle Bozkuş kardeşlerin evi ortadan ikiye ayrılarak kullanılamaz hale geldi.
Okuma yazması da olmayan iki kardeşin kullanılamaz hale gelen evde 3 gün yaşadıkları bildirildi. Baki Bozkuş'un ağabeyinin eşi Nurten Bozkuş, '3 gün önce komşularından telefon geldi, evin kullanılamaz hale geldiğini söylediler. Duyar duymaz hemen Bozüyük'e geldim. Ben bu evi ihtiyarlar otursun diye yaklaşık 20 yıl önce kendi altınlarımı bozdurup yaptırdım. O zaman kendim kiradaydım. Ancak kardeşlerimizin daha çok ihtiyacı vardı. Ben 15 yıldır Altınoluk'ta yaşıyorum. Eşimle beraber her 3 ayda bir gelip onların ihtiyaçlarını elimizden geldiği kadar karşılamaya çalışıyoruz' dedi.
Karayolları'nın çalışması sırasında evin kullanılamaz hale geldiğini iddia eden Bozkuş, 'Cumartesi günü ev ortadan ikiye ayrılarak kullanılamaz hale gelmiş. Kardeşlerime belediye ve komşuları da yardım ediyor. Yetkililerden, kardeşlerime başlarını sokacak bir ev yapmalarını istiyorum. Bozüyük Belediyesi'nden yetkililer yardımcı olmak için geçici ev kiraladı. Bu evin ilk ayki kirasını belediyenin karşılayacağı söylendi. Ama sonraki aylar ne olacak o konuda bilgi verilmedi' şeklinde konuştu.
Öte yandan, yetkiler tarafından evin etrafı güvenlik şeritleriyle çevrilirken, yardıma muhtaç iki kardeş belediyenin tuttuğu eve taşındı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com