Yol güzergahları değişiyor

Yol güzergahları değişiyor
KÜTAHYA'DA TARİHİ MEKANLARIN DAHA ÇOK GEZİLEBİLMESİ İÇİN ŞEHİR İÇİ TRAFİK AKIŞ YÖNÜNÜN DEĞİŞTİRİLMESİ PLANLANIYOR

KÜTAHYA'DA TARİHİ MEKANLARIN DAHA ÇOK GEZİLEBİLMESİ İÇİN ŞEHİR İÇİ TRAFİK AKIŞ YÖNÜNÜN DEĞİŞTİRİLMESİ PLANLANIYOR


Kütahya'da tarihi mekanlara ulaşımın daha kolay olabilmesi için kent içi trafiği yeniden düzenlenecek. Yapılması planlanan düzenlemede Asım Gündüz ve Alternatif Yol Caddelerinin trafik akış istikametleri tersine döndürülecek.
Kütahya'nın birçok alanda olduğu gibi tarihi anlamda da büyük zenginliklere sahip olduğunu, bu zenginliklerin gün yüzüne çıkması gerektiğini bildiren Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya'da trafik akışının yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Kütahya'da İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık ile birlikte sarraflar çarşısını ve tarihi mekanları gezen Vali Kenan Çiftçi, “Kütahya'mızın birçok gezilecek ve görülecek tarihi mekanı bulunmakta. Bu mekanların daha da canlılık kazanması ve birçok kesim tarafından gezilmesi için öncelikli olarak buralara uzanan yolların olması lazım. İlimizde şehir içi trafiğinin yeniden düzenlenerek buralara kadar ulaştırılması için yeniden bir düzenleme yapmayı planlıyoruz” dedi.
Yapılacak yeni düzenlemede Asım Gündüz Caddesinin trafik akış istikametinin tersi yönünde değiştirilebileceğini kaydeden Vali Çiftçi, “Kütahya'da tarihi mekanların birçoğu kentin üst kısmında kalmakta.
Kenti ziyaret edenlerin buralara kadar gelebilmesi için ilimizde Asım Gündüz Caddesinin trafik akış istikametini tersi yönünde çevirmeyi, buradaki akışı da Alternatif Caddeye vererek istikametleri değiştirmeyi planlıyoruz. Bu şekilde Kütahyalı ve Kütahya'mızın misafirleri kentin her köşesini gezebilme fırsatı da elde etmiş olacak” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com