Yol işçilerinden yarı çıplak protesto!

Yol işçilerinden yarı çıplak protesto!
Türk-İş'e bağlı Yol İş Sendikası üyeleri, çalışma şartlarını protesto etmek için çıplak yürüyüş düzenledi.

Balıkesir'de haklarını alamadıklarını iddia eden Karayolu işçileri, ilginç bir eyleme imza attı. Karayolları Genel Müdürlüğünün Balıkesir'deki tesislerinde buluşan işçiler, kıyafetlerini çıkararak yürüdü. Karayolu işçilerine MHP Balıkesir İl Başkanı Bayram Çılgın ve CHP Belediye Başkan Adayları Ender Biçki ve Mehmet Ali Çiçek de destek verdi. Bursa 1 No'lu Yol İş Sendikası Başkanı Muharrem Yıldız'ın öncülük ettiği Karayolu işçileri, "İş ekmek yoksa barış da yok" sloganları attı. 


Yıldız, "Yargıtay tarafından onaylanmış karar ile taşeronda çalışan 9 bin işçi arkadaşımızın kadrosunun verilmesini istiyoruz. Ayrıca Türkiye'de çalışma hayatını günden güne köleleştirmeye götüren değişiklileri protesto ediyoruz. Karayolları Genel Müdürlüğünün hizmetlerinin özelleştirilmesini protesto ediyoruz. Bunun için 15 Şubat'ta Türk İş tarafından düzenlenen Ankara Sıhhıye Meydanı'ndaki mitinge katılacağız. Türk İş'e katkı vermek için başkente kadar yürüyeceğiz" dedi. 


Çıplak halde yürüyen işçiler sürekli düdük öttürerek dikkat çekti. Olup biteni meraklı gözlerle izleyen vatandaşlar ise yolda çıplak vaziyette yürüyen işçileri görünce şaşırdı.


Yaylada AVM önünde tamamlanan yürüyüşle ilgili konuşan Başkan Yıldız, çevre illerde de eylem düzenleyerek Ankara mitingine dikkat çekeceklerini vurguladı. (SBK)

Akis

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com