Yol ve faizsiz kredi sözü

Yol ve faizsiz kredi sözü
Kütahya'nın Simav ilçesinde depremzedeleri ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, telefonla görüştüğü Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ile eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan, esnafa faizsiz kredi

Kütahya'nın Simav ilçesinde depremzedeleri ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, telefonla görüştüğü Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ile eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan, esnafa faizsiz kredi verilmesi ve Simav-Bursa karayolunun yapımı için söz aldı.
Simav Ticaret ve Sanayi Odasının davetlisi olarak ilçeye gelen Hisarcıklıoğlu, ilk olarak Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan'ı makamında ziyaret etti ve deprem sonrası yürütülen çalışmalar hakkında bilgi edindi.
Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı açıklamada, deprem mağduru vatandaşlara ''geçmiş olsun'' dileklerini yinelediğini belirterek, her kötü günün karanlık noktasının bir saniye sonra yavaş yavaş aydınlığa açılabildiğini söyledi.
Kriz ve kötülüklerin fırsata dönüştürülmesi gerektiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, ''Simav'ın beklentilerinin gerçekleşmesi adına taleplerinizin takipçisi olacağım. Orta ve ağır hasarlı vatandaşların kredi beklentileri, Sağlık Meslek Yüksekokulu açılması, Organize Sanayi Bölgesinin Organize Sera Bölgesine dönüştürülmesi konularında çaba göstereceğim'' dedi.
Hisarcıklıoğlu, Simav'daki jeotermal enerji kaynaklarını ''Allah'ın bir lütfu'' diye niteleyerek, kaplıcaların gelir sağlanabilmesi için markalaştırılması gerektiğini, markalaşma için ise ulaşıma ihtiyaç duyulduğunu anlattı.
-''İSTEDİĞİNİZ YOL OLSUN. HAYIRLI OLSUN''-

İlçe halkının öncelikli taleplerinin, Simav-Bursa karayolunun inşası ve depremden olumsuz etkilenen esnafa faizsiz kredi olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, ilk olarak eski Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ı telefonla aradı ve görüşmesini odadakilere hoparlör aracılığıyla dinletti.
Simav'ın önemli bir deprem tehlikesi geçirdiğini ifade eden Yıldırım, ''Geçmiş olsun dileklerimizi tekrarlıyoruz. Allah başka kaza, keder, bela vermesin. Hepimizin yüreği ağzına geldi. Seçim havasında ziyaret edemedik ama gönlümüz orada. En kısa zamanda ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Uzun süreden beri devam eden bir yol problemi var. Bu sene ağırlıklı olarak çalışacağız'' diye konuştu.
Karahan'ın, yolun yapılacağı sözünü istemesi üzerine Yıldırım, ''İstediğiniz yol olsun. Hayırlı olsun'' ifadelerini kullandı.
Hisarcıklıoğlu daha sonra görüştüğü Bakan Ergün'den, esnafa faizsiz kredi verileceği sözünü aldı.
Karahan, ilçeye yeni TOKİ konutları kazandırılması, Eynal Kaplıcaları'na 5 yıldızlı otel yapılması, jeotermal enerji kullanılan sera sayısının artırılması, 33 dönüm arazi tahsis edilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin inşası için de destek istedi. Hisarcıklıoğlu ise bu talepler için gereken girişimlerde bulunacağını anlattı.
-ÇADIR KENT ZİYARETİ-
Daha sonra çadır kente geçen Hisarcıklıoğlu, Kaymakam Yüksel Ünal ve Afet Acil Durum Yönetim Merkezi Başkanı Yıldıray Malgaç ile görüştü.
Vatandaşlara ''geçmiş olsun'' dileklerini ileten Hisarcıklıoğlu, TOKİ'nin 5 müteahhit firma aracılığıyla ilçede kalıcı konut yapımını hızla sürdürdüğünü bildirerek, Simav'da deprem sonrası sivil toplum kuruluşları ve vatandaşları birbirlerine kenetlenmiş halde görmekten mutlu olduğunu kaydetti.
Çaresizliğe gerek olmadığını belirterek, deprem sonrası ortak hareket eden ilçe halkının aynı anlayışla krizi fırsata dönüştürebileceğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, konut inşaat sahaları, Dumlupınar Üniversitesi Simav Teknoloji Fakültesi ve Simav Meslek Yüksekokulu ile Eynal Kaplıcaları'nı da ziyaret etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com