Yolcu otobüsü kül oldu!

Yolcu otobüsü kül oldu!
50 yolcu buluanan otobüs bir anada yanmaya başaldı. Yolcular yanmaktan son anda kurtuldu...

İstanbul'dan Marmaris'e giden bir seyahat firmasına ait yolcu otobüsü, aniden yanmaya başladı. Yangında yaralanan olmazken, otobüs kullanılamaz hale geldi.

50 YOLCU SON ANDA KURTULDU

İstanbul Marmaris seferi için dün gece İstanbul'dan yola çıkan bir seyahat firmasına ait 34 TD 0665 plakalı otobüs, sabah saat 07:00 sıralarında Aydın Muğla karayolunun 52. kilometresine geldiğinde, sigorta panelinde meydana gelen kısa devre sonucu alev aldı. Kazada otobüste bulunan yaklaşık 50 yolcu, kaptan şoförün kendilerini uyandırarak, araçtan çıkartması sonucu yangından yara almadan kurtulurken, yolcuların bagajları otobüsle birlikte kül oldu.

Alevlerin başlamasıyla birlikte içerisinde kadın ve çocukların çoğunlukta olduğu yolcular, can havliyle kendilerini dışarıya attılar. Büyük korku ve panik yaşayan yolcular, otobüsün alev topu halindeki görüntülerini saniye saniye kaydettiler.

Bayram tatillerini geçirmek için Marmaris'e gelmek için İstanbul'dan hareket ettiklerini bildiren otobüsyolcuları, Seyahat firmasının kendilerine tahsis ettiği başka bir araçla Marmaris'e geldiler. Yolcular korku ve panik anlarını şöyle anlattılar; " Yangın sabah saatlerinde çıktı. Bir çoğumuz uykudaydık. Uyanıp otobüsten çıkmamız 30 saniyelik bir olaydı. Ne olduğunu anlayamadık bile. Hepimiz otobüsten çıkıp yola doğru kaçtık. Daha sonrasında otobüs büyük bir alev topuna döndü." Firma yetkililerinin kendilerini mağdur ettiğini belirten otobüs yolcuları ayrıca, " Yangında hayatımızı kurtarmanın telaşıyla bagajlarımıza dokunamadık. Bütün bagajlarımız kül oldu" dedi.

Firmanın Marmaris'teki yetkililerinden Kenan Seven yaptığı açıklamada, "Böyle bir durumun oluşmasından ötürü firma olarak çok üzgünüz. Yangında can kaybı olmaması en büyük sevincimizdir. İtfaiyenin vermiş olduğu rapora göre, yangın sigorta panelinde oluşan kısa devre sonucu çıkmıştır. Maddi olarak hasarımız büyük. Ancak mağdur vatandaşlarımızı daha fazla mağdur etmemek adına, sigortadan paralarını almalarını beklemeden kişi başı 500 liralık bir ödeme yaparak onlarında mağduriyetini bir nebze olsun azaltmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız daha sonrasında yanan bagajlarının bedellerini sigortada aracılığı ile karşılayacaklar" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com