Yolda Bulduğu 15 Bin Lirayı Polise Teslim Etti!

Yolda Bulduğu 15 Bin Lirayı Polise Teslim Etti!
Trabzon'da bir vatandaş, yerde bulduğu 15 bin lirayı polise teslim ederek, sahibine ulaştırılmasını sağladı...

Trabzon'da hemşire olarak atanan kızıyla kente gelen Tokatlı Abdullah Şıktar (51), Trabzon Belediyesi yakınlarında dolaşırken yerde bir kağıt paket gördü. Şıktar, içerisinde ekmek olabileceği düşüncesiyle ayak altından kaldırmak için paketi aldığında ise kağıda sarılı şeyin para olduğunu fark etti. Şıktar, içerisinde 15 bin TL olan paketi Gülbaharhatun Karakolu'na götürüp polislere teslim etti.

İÇİNDE EKMEK VAR SANDI

Tokat Niksar Belediyesi'nde çalıştığını söyleyen Abdullah Şıktar, "Kızımı evine yerleştirdikten sonra dönecektim. Otobüs bileti almak üzere terminale giderken yerde, içerisinde ekmek olduğunu sandığım bir kağıt gördüm. Ben de nimeti yere kim atmış, yerde bırakmayayım da kenara koyayım diye aldım. Kağıdın içerisine baktığımda ise balyalar halinde para olduğunu gördüm. Hiç düşünmeden polise teslim ettim." dedi.

"OLANLA YETİNMEYİ BİLİRİZ"
Küçüklüğünden beri çok yokluk ve sıkıntı çektiğini anlatan Şıktar, "Olanla yetinmeyi biliriz. Benim yaptığım büyütülecek bir şey değil, herkesin yapması gereken bir hareket." ifadelerini kullandı.

Polis, yaptığı araştırma sonucunda da paranın sahibi Halit Karabina'ya ulaştı ve parasını teslim etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com