Yolda bulduğu 65 bin lirayı sahibine teslim etti

Yolda bulduğu 65 bin lirayı sahibine teslim etti
Afyonkarahisar'da duyarlı vatandaş, yolda bulduğu çantanın içerisindeki 65 bin lirayı sahibine teslim etti.

Parayı bulan Kadir Görgülü, "Allah belki bizi de bir sıkıntıdan kurtarır. Haram para yemeyi Allah nasip etmesin" dedi.

Afyonkarahisar'ın en işlek caddelerinden olan Gazlıgöl Caddesi'nde öğle saatlerinde çantasındaki 65 bin lirayı kaybeden Şükrü Aslantaş (37), Emniyet Müdürlüğü'nden yardım istedi.

Aradan çok geçmeden parasının devlet memuru Kadir Görgülü tarafından bulunduğunu öğrenen Aslantaş, Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek parasını teslim aldı. Parasını Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli'nin elinden alan Şükrü Aslantaş, emniyet mensuplarına ve Türkmenli'ye teşekkür etti. Aslantaş, ev almak için 65 bin lirayı biriktirdiğini ancak tapu işlemlerinden dönerken parasını Maliye Kavşağı'nda düşürdüğünü söyledi.

Tapu işlemi bitince parayı teslim etmek istediğini ancak çantasını kaybettiğini anlayınca şok yaşadığını anlatan Aslantaş, "Allah razı olsun arkadaşımız da bulmuş. Allah tuttuğunu altın etsin. Bir ara bütün birikimimin gittiğini düşündüm ve yıkıldım. Sonra 155'e başvurdum. Allah razı olsun hepsinden, bütün polislerden. Gereken ilgi ve alakayı çok çok gösterdiler" dedi.

"ALLAH ŞEYTANA UYDURMASIN"
Yolda giderken tesadüfen bir çanta gördüğünü anlatan Kadir Görgülü (38) ise, çantadan ilk önce çekindiğini ancak cesaretle çantayı açtığında para destelerini gördüğünü söyledi. Görgülü, "İşim bittikten sonra çanta ile işyerime geldim. Daha sonra daire müdürüme ve babama söyledim. Emniyete teslim etmem gerektiğini ifade ettiler. Bende teslim ettim" diye konuştu.

Parayı görünce biraz da içinde bir şeyler oluştuğunu ancak Allah'ın haram parayı kendisine nasip etmemesini dilediğini aktaran Görgülü, "Allah şeytana uydurmadı. Belki, bu yaptığımızın karşılığında Allah bizi de bir sıkıntıdan kurtarır" şeklinde konuştu.

65 bin liranın kaybolmasının ardından titiz bir çalışma yürüten ekiplerin başında bulunan Asayiş Şube Müdürü Musa Sürer ise, paranın kaybolduğu beyanının ardından arama çalışmaları sürerken Kadir Görgülü'nün parayı emniyete getirdiğini söyledi. Bulunan paranın Şükrü Aslantaş'ın kaybettiği para olduğu kanaati üzerine sahibine teslim ettiklerini anlatan Asayiş Şube Müdürü Sürer, "Bu duyarlılığı gösteren, valilikte hizmetli olarak çalışan, maddi olarak da çok varlıklı birisi olmayan duyarlı vatandaşımız
Kadir Görgülü'ye teşekkür ediyoruz. Bu örnek davranışının diğer vatandaşlarımıza da aynı bilinçte örnek olmasını diliyoruz. Parayı kaybeden Şükrü Bey de ev almak istiyormuş. Ev almak için biriktirdiği bir para imiş. Bundan sonra aldığı evde güle güle oturmasını diliyoruz. Ev alana kadar iyi sahip olmasını temenni ediyoruz" dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com