Yolda bulduğu parayı...

Yolda bulduğu parayı...
Ordu'da sokakta yürüdüğü sırada poşet içinde 10 bin lira bulan lise öğrencisi genç, parayı polis merkezine götürerek yetkililere teslim etti.

 

Düz Mahalle'deki bir iş yerinden yılbaşı için hediyelik eşya alan Başöğretmen Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Hasan Can Aybastı, iş yerinden ayrıldıktan kısa süre sonra yerde bir poşet fark etti. Poşet içinde çok miktarda para olduğunu gören Aybastı, bir yakınıyla birlikte gittiği polis merkezinde bulduğu parayı yetkililere teslim etti.

İçinde 10 bin lira olduğu belirlenen poşetin sahibinin bulunması için çalışma başlatan ekiplerin girişimleri sonuçsuz kaldı. Bu sırada polis merkezine başvuran Özcan Güler adlı esnaf, poşet içinde 10 bin lirasının kaybolduğunu belirtti. Yapılan tahkikat sonucu paranın Güler'e ait olduğu kanaatine varan ekipler, parayı sahibine teslim etti.

Parayı polis merkezine teslim eden kişinin lise öğrencisi Hasan Can Aybastı olduğunu öğrenen Güler, gencin eğitim gördüğü okula giderek yaptığı örnek davranıştan dolayı kendisine teşekkür etti.

Özcan Güler ihtiyaçlarında kullanmak üzere bir arkadaşından borç aldığı parayı, nasıl düşürdüğünün farkında olmadığını belirterek, ''Parayı kaybettiğimi anladığım anda polis merkezine gittim. Parayı polis merkezine götüren kişinin bu genç kardeşimizin olduğunu öğrenince kendisine teşekkür etmek istedim. Öğrencinin bu davranışı beni çok duygulandırdı. Kendisine yardım etmek istedim ancak kabul etmedi. Ben bu öğrenciyi yetiştiren ailesine ve okul idarecilerine çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Yaşananları anlatan Aybastı ise şunları kaydetti: ''Yolda yürürken bir poşet gördüm ve içerisinde yüklü miktarda para olduğunu fark ettim. Bunun üzerine hemen poşeti alarak yakındaki bir tanıdığımın iş yerine gittim. Bu kişiyle birlikte parayı polis ekiplerine verdik. Ben yaptığım bu işten dolayı çok mutluyum. Hiç bir şekilde parayı başka amaçlarda kullanmayı düşünmedim. Arkadaşlarım arasında parayı teslim ettiğim için alay edenler oldu. Ama ben iyi bir şey yaptığımı düşünüyorum. Başka öğrenci arkadaşlarıma ve vatandaşlara da bu davranışımın örnek olmasını istiyorum.''

Okul Müdürü Muzaffer Kesik ise, öğrencisinin örnek davranışıyla gurur duyduğunu belirterek, ''Öğrencimiz örnek bir davranış sergilemiştir. Kendisiyle gurur duyuyoruz'' diye konuştu.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com