"Yollarımızı Onarmaya Başladık"

"Yollarımızı Onarmaya Başladık"
Kütahya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik, Yalova ve kısmen Eskişehir'i kapsayan Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü'ünün 4 bin 781 kilometrelik yol ağında ulaşımın yüksek standartlarda sağlanması için gereken çalışmalara başlandığını Karayolları 14

Kütahya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik, Yalova ve kısmen Eskişehir'i kapsayan Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü'ünün 4 bin 781 kilometrelik yol ağında ulaşımın yüksek standartlarda sağlanması için gereken çalışmalara başlandığını Karayolları 14. Bölge Müdürü Turgay Mesci açıkladı.
14. Bölge Müdürü Turgay Mesci, yaptığı açıklamada kış dönemi yoğunluğundan çıkan karayolları ekiplerinin yaz dönemi çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.
'Turuncu karıncalar' olarak nitelendirilen ekiplerin kara yollarında ulaşımın daha iyi seviyede sağlanması için mücadele verdiğini ifade eden Mesci, ekiplerin büyük bir özveriyle çalıştığını anlattı. Mesci, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Kütahya, Bilecik, Yalova ve kısmen Eskişehir'i kapsayan bölge müdürlüğünün sorumluluğunda 4 bin 781 kilometre yol ağı bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu: Bursa-Ankara kara yolunda bulunan ve 'Sürücülerin korkulu rüyası' olarak nitelendirilen Mezit Vadisi'nde de ulaşımı rahatlatmaya çalıştıklarını dile getiren Mesci, 'Buradaki yol çalışmalarımız sürüyor.
Ağustos ayının ikinci yarısında vadide bulunan 606 metrelik tüneli açmış olacağız. Çift katlı yol yapıyoruz. Bu yıl birinci kısmı tamamen bitireceğiz. Gelecek yıl ise burada ulaşım çok rahatlayacak' dedi. Mesci, devam eden çalışmalar ve başlayacaklarla birlikte bölge müdürlüğünün toplam proje yükünün 3,5 milyar lira olduğuna dikkati çekerek, sorumluluk sahalarındaki kara yollarında bakım, onarım, yenileme çalışmalarının da devam ettiğini bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com