"Yolsuzluk çetesinin reisi Erdoğan'dır"

"Yolsuzluk çetesinin reisi Erdoğan'dır"
CHP lideri Türkiye'yi sarsan 'rüşvet ve yolsuzluk operasyonu' için ilk defa konuştu.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye'yi sarsan 'rüşvet ve yolsuzluk operasyonu' hakkında illk kez konuştu. CHP lideri konuşmasında Başbakan Erdoğan'a ağır ifadelerle yüklendi. Erdoğan için "14 aydır benim haber olmadı diyor, niye haber verilecek sana? Sana haber verilmesi suç. Bana haber verin ben önlem alayım. 'Bana haber vermeyeni çete reisi ilan ederim' diyor. Çete sensin, çete reisi sensin. Ülkeyi bu hale getirdin. Bunun çok iyi bilinmesi lazım." dedi.
 
Deniz Feneri Davası'nı hatırlatan Kılıçdaroğlu "Bilgi verirlerse soruşturma açılması lazım. Deniz Feneri olayında önceden haber verdiler, bu soruşturma konusu oldu mu? Hayır, hiç olmadı. Demokrasinin olmadığı yerlerde totaliter rejimler vardır, orada da böyle şeyler olur." dedi.
 
Emniyet Şube Müdürlerinin görevlerinden alınmasına da değinen Kılıçdaroğlu "Yolsuzlukları kapatmak için uğraşıyorlar. Devlet içinde çete var diyorlar, emniyet müdürlerini değiştiriyorlar. Peki hırsızın hiç suçu yok mu? Bakanları koltuklarında, çocukları gözaltında. Devletin imkanlarını kullanarak üstünü kapatmaya çalışıyorlar.
 
Sizin vergilerinizin hortumlanmasına izin vermeyin. 'Benim çocuğum neden işsiz' diyorsanız 'Benim ücretim neden düşük' diyorsanız, sebebi devletin hazinesinin hortumlanmasıdır." ifadelerini kullandı.
 
Bakanların hala görevlerinden istifa etmemelerini de eleştiren CHP lideri "Sen o bakanları neden hala orada tutuyorsun? Tutuyorsan, sen de o yolsuzluğu bir parçasısın. Türkiye'nin temiz siyasete temiz topluma ihtiyacı var.
 
Bir bakan oğluna telefonda 'Sakın ha dikkatli konuş' diyorsa bunun altında bir şey vardır. Japonya'da bir şehirde 4 saat su akmayınca belediye başkanı istifa ediyor. Bizde bakan çocukları gözaltına alınıyor, hala koltuklarındalar. Yüzsüzlüğün bu kadarına pes diyorum. Ar damarı çatlamış birisi halkın yüzüne bakmaktan korkmaz. O koltuklar onları babalarının malı değil" dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com