Yolsuzluk operasyonu hakkında bomba iddia!

Yolsuzluk operasyonu hakkında bomba iddia!
Operasyonu başlatan ve yürüten savcılara müdahale için çeşitli girişimlerde bulunulduğu iddia edildi. Fatih Portakal'la Fox Tv Ana Haber'de ilginç bir iddia gündeme getirildi.

ERGİN HSYK ÜYELERİ İLE GÖRÜŞTÜ

İddiaya göre, Hatay'da AKP'nin belediye başkan adayı olan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gelişmeler üzerine hızlı bir şekilde Ankara'ya dönerek HSYK üyeleriyle çeşitli görüşmeler yaptı. Yine aynı kanalın iddiasına göre, soruşturmada yeni görevlendirmeler yapılmak istendiği iddia edildi.

HSYK'DAN GÖREVDEN ALMA İDDİALARINA YANIT

Siyaseti ve hükümeti sarsan yolsuzluk soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarının görevden alınacağı ve HSYK'nın bu amaçla olağanüstü toplandığı iddiaları HSYK tarafından yalanlandı.

Yolsuzluk soruşturmasını yürüten savcı Celal Kara ile onun bağlı olarak çalıştığı Ergenekon'un ünlü savcısı, İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün görevden alınması için harekete geçildiği iddiaları ileri sürüldü. Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in seçim çalışmalarını yürüttüğü HSYK'yı acil toplantıya çağırdığı ve savcıların görevden alınmasını önereceği iddia edildi.

GÖREVDEN ALMA YETKİSİ BAŞSAVCI'DA

Ancak VATAN'a bir açıklama yapan HSYK 1. Dairesi Başkanı İbrahim Okur ise iddiaları yalanladı. Soruşturmayı yürüten savcıların özel yetkili savcılar olmadığını, bu yüzden HSYK'nın soruşturmadan el çektirme veya görevden alma yetkisinin bulunmadığını belirten Okur "Bu savcılar, Başsavcı tarafından kendi işbölümüne göre belirleniyor. Dolayısıyla HSYK'nın bu konuda yetkisi yok" dedi. Okur, Bakan Ergin'in HSYK'yı acil toplantıya çağırdığı iddialarının da doğru olmadığını belirterek kendisinin de evde olduğunu söyledi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com