Yolsuzluk Sandıkta Temizlenir mi? Muhalefetten İlk Yorumlar...

Yolsuzluk Sandıkta Temizlenir mi? Muhalefetten İlk Yorumlar...
Cumhuriyet Halk Partisi görevlileri, gönüllüleri ve milletvekilleri ile hala sandık başlarında. Oyların doğru sayılıp sayılmadığı kontrol ediliyor, yapılacak itirazlar için veri toplanıyor.

SANSURSUZHABER olarak biz de görev başındakileri işinden alıkoymak istemedik, sosyal medyadan paylaşılan görüşleri derledik.

İşte siyasilerin sonuçlarla ilgili ilk yorumları...

CHP'Lİ İNCE'DEN "YALOVAYI BİZ KAZANDIK" AÇIKLAMASI

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce:

" Yalova'yı 1 oyla kaybettiğimiz iddiası bilgi kirliliğidir, doğru değildir. CHP adayı VefaSalman 152 oy farkla seçimi kazanmıştır. Sabaha kadar sandık sonuçları tekrar kontrol edilmiş ve sayılmıştır.  Yalova'da 1137 nolu sandıkta 154 olan oyumuz 1 olarak yazılmış. 1070 nolu sandıkta ise 135 olan oyumuz '0' olarak yazılmıştır. AKP'nin de bir sandıkta 136 oyu yazılmamış. Sandıkları tek tek inceledik. Sonuç Yalova Belediye Başkanı VefaSalman olmuştur, hayırlı olsun."

"YOLSUZLUK İDDİALARI SANDIKTA TEMİZLENMEZ"

Rıza Türmen- CHP İzmir Milletvekili:

"Seçimleri yaptık yerel yönetimler belli oldu. AKP'NİN oy potansiyelini koruduğu anlaşılıyor ancak yolsuzluk iddiaları sandıkta temizlenmez. Ayrıca hukuk devletini, basın özgürlüğünü, yargı bağımsızlığını ortadan kaldırarak baskı rejimi kurarsanız, kaybolan demokratik meşruiyeti seçimler iade etmez.

"MİLLET EGEMEN'İ DE ALKIŞLADI"

Lütfü Türkkan-MHP Kocaeli Milletvekili

"Ve bu Millet, sonunda, Bakara Makara diyen Egemen'i de balkonda alkışladı..."

"KONUŞMAK İSTEMİYORUM"

Emine Ülker Tarhan-CHP Ankara Milletvekili

"Bugün konuşmak istemiyorum."

"DİKKATLİ OL, SURİYE SANDIĞA BENZEMEZ!"

Hüseyin Aygün- CHP Tunceli Milletvekili

"Hayırdır TBMM Suriye'ye karşı 'savaş' kararı mı almış? Kapalıyken nasıl yapmış bunu Diktatör Tayyip dün gece yaptığı 'balkon' nutkunda 'Suriye ile savaştayız' demiş, hilelerle, elektrik kesintileriyle, palalı saldırılarla, tutanak sahtelikleriyle, çöpe atılan oylarla seçim kazanan AKP'nin şefi coşa gelmiş. Dikkatli ol bence sen, Suriye ve Beşşar Esad seçim sandığına benzemez!"

"ERDOĞAN'IN CUMHURBAŞKANI OLMA ŞANSI YOK"

İdris Bal-Kütahya Bağımsız Milletvekili

"Seçim yargı yerine geçer mi? Benim bildiğim, demokrasilerde geçmez! Akp yerel seçimlerde tahminlerin çok üzerinde oy alsa da, ben hala iddiamın arkasındayım. Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olma şansı yoktur. Seçim sonuçları hayırlı olsun. Ülkemizin makulleşmeye, demokratikleşmeye Akp'nin ise 2002'deki fabrika ayarlarına dönmeye ihtiyacı var..."

Meral Akşener-MHP'li Meclis Başkanvekili

"Yerel seçim sonuçları ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun." (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com