Yolsuzluk skandalı derinleşiyor!

Yolsuzluk skandalı derinleşiyor!
Ülke, en eski bankanın adının karıştığı yolsuzluk skandalıyla çalkalanıyor.
İtalya'da ülkenin en eski bankası Monte dei Paschi di Siena’da yaşanan finansal skandalın boyutlarının 700 milyon euro olduğu belirtiliyor.
İtalya ülkedeki en eski bankanın adının karıştığı yolsuzluk skandalıyla çalkalanıyor.
 
İtalya Merkez Bankası Monte Dei Paschi’nin eski yöneticilerinin bankanın daha önceki yıllarda gerçekleştirdiği karmaşık bazı finansal işlemleri gizlediğini açıkladı. Bu işlemlerden dolayı bankanın 700 milyon euronun üzerinde zarar etme ihtimali bulunuyor.
 
Bu ihtimal üzerine konuşan İtalya Başbakanı Mario Monti, durumun ciddi olduğunu ancak İtalya Merkez Bankası’nın bu durumun üstesinden geleceğinden emin olduğunu söyledi.
 
İTALYA BANKALAR BİRLİĞİ BAŞKANI İSTİFA ETTİ
 
Monte dei Paschi di Siena’nın 2009 yılındaki yöneticilerinden biri olan İtalya Bankalar Birliği Başkanı Giusseppe Mussari, 2009 yılında onay verdiği bir türev işleminin bankasına milyonlarca dolar zarar ettirdiği yönünde çıkan haberlerin ardından Bankalar Birliği başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.
 
Mussari çıkan haberlerden sonra Bankalar Birliği’ne doğrudan ya da dolaylı zarar vermek istemediği için görevinden ayrıldığını açıkladı.  (EAK)

Kaynak: CNBC-e
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com