"Yolsuzluk ve Rüşvet Davasında deliller değiştirilecek"

"Yolsuzluk ve Rüşvet Davasında deliller değiştirilecek"
Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları muhalefet partilerinin tek ses olmasını sağladı.

AKP'li eski Bakanların adlarının karıştığı Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları muhalefet partilerini birleştirdi. Adalet Bakanlığı'nın  AKP'li eski Bakanlar hakkındaki fezlekeleri geri göndermelerine sert tepki gösterdiler. Yolsuzluk ve Rüşvet Davası'nda delillerin karartılacağı iddiasında bulundular.

Muhalefet milletvekillerinin tepkileri ise şöyle:

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay:Fezlekelerin Meclis’e gelmemesi son derece ciddi. Son derece kaygı verici. Fezlekelerin 45 günden yana Meclis’e gelmemesi olayın bireysel değil kurumsal, örgütsel bütün yapıyı ilgilendiren üst iradeyi ilgilendiren boyutları olduğunu gösteren bir vahametin ifadesi. Fezlekeyi Meclis’e göndermeyen arkadaşlarımız da Anayasa suçu işliyorlar. Bunun altını çiziyorum.”

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu: "Bunun anlamı; savcıların yeri değiştirildi yenileri ya delilleri değiştirecekler ya da fezleke yazmayacaklar."

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural: "Göreve yeni gelen savcıların hangi delili nasıl karartacağı, nelerin silineceği konusunda kapsamlı bir çalışma yapılmaktadır. Fezlekeler muhakkak TBMM’ye orijinal şekliyle gelmelidir, müdahale edilmemelidir, hukuki süreç çalışmalıdır.”

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan: “4-5 tane fezleke var. Sen bunu buraya getirmezsen içine girersin. Doğrudur yanlış onlara bakılır.”

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri: “Hükümet fezlekeleri işlevsiz kılmak için elinden geleni yapıyor. Bu mahkemelerin vermiş oldukları ya da verecekleri kararların geçerliliğinin kamu vicdanında bir anlamı yoktur. Gerek fezlekeler gerek yargılama düzeni gerekse Türkiye’deki adalet düzeni bu an itibarıyla şaibeli hale gelmiştir.” (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com