Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları Erdoğan'a sıçradı!

Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları Erdoğan'a sıçradı!
Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan için de yolsuzluk ve rüşvet iddiaları ortaya atıldı.
Türkiye geçen hafta yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla çalkalandı. Operasyonda İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu tutuklanarak Metris Cezaevine gönderilirken, Çevre ve Şehircilik Bakan'ı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu serbest bırakılmıştı, AB Bakanı Egemen Bağış'ın da yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda adı geçiyordu.
 
Başbakan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da adı bir başka "yolsuzluk ve rüşvet" konusunda geçiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yönelik operasyonda  Beşiktaş'taki Zorlu Center'ın 86.000 metrekaresinin kaçak olduğu sonradan yasa dışı olarak ve sahte raporlarla kılıfına uydurulduğu iddia edildi. Büyük tartışmalara yol açan Zorlu Center'da Bilal Erdoğan'ın 2 dükkan birden açtığı ortaya çıktı.
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN DEVREDE
 
Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da Zorlu Center'da Günaydın ve Gülhane kebap isimli 2 restorantı  açtı. Kaçak inşaata göz yumulan Zorlu Center'ın hizmete girebilmesi için üst düzey yetkililerin devreye girdiği kulislerde dillendiriliyordu.
 
2,5 milyar dolara mal olan Zorlu Center'da Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın 2 dükkan birden açması "Bu yaşta, bu başarı" dedirtti. Kulislerde Zorlu Center'ın hizmete girebilmesi için Başbakan Erdoğan'ın devrede olduğu iddia ediliyor.
 
Öte yandan yapılan son operasyonda Zorlu Holding'in CEO'su Mesut Pektaş da gözaltına alındı. Pekdaş, Zorlu Holding'e geçmeden önce, Başbakanlık yönetimindeki 'Örtülü Ödenek Bütçesi'nden de sorumluydu. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com