Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarında flaş gelişme!

Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarında flaş gelişme!
AKP o Savcıları da görevlerinden aldı.

17 Aralık'ta başlayan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyoanlarından sonra AKP Hükümeti bir çok Cumhuriyet Başsavcısının, il emniyet müdürlerinin, şube müdürlerinin ve 5000'e yakon polis memurunun yerlerini değiştirmişti. Görevden almaların, tasfiyelerin operasyonları yöneten kamu görevlilerinin olması dikkatlerden kaçmamıştı. Hızını alamayan AKP Hükümeti HSYK'yı kendi arka bahçesi yapmak için düğmeye basmıştı.

17 Aralık'ta başlayan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyoanlarından sonra görevlerinde kalan nadir isimlerden olan 17 Aralık operasyonunu yürüten savcılar Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç dosyadan alındı ve görev yerleri değiştirildi. AKP 'hukuk katliamına' devam etti. 

Rıza Sarraf’ın mal varlığına konulan tedbir kararı bugün kaldırılmıştı. Savcı Celal Kara’nın mal varlığına tedbir kararının kaldırılmasına bugün itiraz etmesi bekleniyordu.

DÜĞMEYE ONLAR BASMIŞTI

Bazı kamu kurumunlarına ve savcılığa yapılan rüşvet, görevi kötüye kullanma ve ihalelere fesat karıştırma ihbarı üzerine 13 Eylül 2012, 21 Eylül 2012 ve 14 Şubat 2013 tarihlerinde soruşturmalar başlatıldı. Cumhuriyet Savcısı Celal Kara'nın talimatı üzerine, 17 Aralık 2013 tarihinde şüpheliler gözaltına alındı; ev ve işyerlerinde arama yapılarak ele geçirilen çeşitli eşya ve paralara elkonuldu.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 71 şüpheliden 24'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, 38'i de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

'SIRA BANA GELDİ'

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Celal Kara, Star gazetesinde yayınlanan "Başbakan'ı suçla serbest bırakalım" başlıklı haber ile ilgili olarak Basın Suçları Bürosu'na suç duyurusunda bulunmuştu.

Savcı Celal Kara, dilekçesinde "Sürekli olarak aynı medya organları tarafından yürütüldüğü gözlemlenen bu kara propagandanın önce Başsavcı Vekili Zekeri Öz üzerinde yoğunlaşıp onun tayini sağlandıktan sonra tarafıma yöneldiğini görmek sıradan bir medya izleyicisi tarafından da kolaylıkla fark edilebilecek bir hale gelmiştir” diyordu. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com