Yolsuzluklar Erdoğan'a Dokundu, Savcılar Görevlerinden Oldu!

Yolsuzluklar Erdoğan'a Dokundu, Savcılar Görevlerinden Oldu!
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'ndan sonra 'Yargı'da, 'hukuk'ta büyük skandallar yaşanmaya devam ediyor.

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu AKP'li Bakanların çocukları, işadamları, bürokratlar gözaltına alınmış, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu olduğu belirtilmişti. Bu operasyonlardan sonra siyasal iktidar Emniyette ve Yargı'da büyük tasfiyelere gitti. Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarını başlatan savcılar ve emniyet müdürleri görevlerinden alındı. Binlerce polisin görev yerleri sürekli bir kaç kez değişti. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını başlatan savcılara AKP'nin yandaşı medya kuruluşları tarafından iftiralar atılmış, ancak belgelerle haberlerini yalan olduğu anlaşılmıştı.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu savcılarından Celal Kara ile Mehmet Yüzgeç görevden el çektirildi. Yeni İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu tarafından görev yerleri değiştirilen Celal Kara, İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesi’ne, Mehmet Yüzgeç de İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’ne duruşma savcısı olarak atandı. Kara’nın önümüzdeki hafta ifade için Ahmet Nazif Zorlu ve Mehmet Ali Aydınlar’a çağrı kâğıdı gönderdiği öğrenildi.

HSYK 1. Dairesi’nin 16 Ocak adli yargı kararnamesi ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirilen Hadi Salihoğlu, gazetecilerle yaptığı toplantıda, “Esaslı görev değişiklikleri yapacağım. Buraya geldiğimiz belli olsun” demişti. Bu açıklamalarının ardından Türkiye’nin gündemini sarsan 17 Aralık operasyonu savcıları İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu tarafından dosyadan el çektirildi.

BABALI OĞULLU YOLSUZLUK DAVASI!

Öte yandan yeni başsavcı Hadi Salihoğlu’nun oğlunun Ahmet Nazif Zorlu’nun avukatı olduğu iddia edildi. Soruşturmayı görevden alınan savcıların yerine Mustafa Erol ve Ekrem Aydıner yürütecekti. Ancak Erol’un da dün kendi isteği ile dosyayı bıraktığı bildirildi.

17 Aralık savcılarının dosyadan el çektirilmesinin ardından Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda 192 savcıdan 90'ının görev yeri değişmiş oldu. 

YOLSUZLUKLAR BAŞBAKAN'A DOKUNDU SAVCILAR GÖREVLERİNDEN OLDU!

Beşiktaş’ta yapılan Zorlu Center’ın başlangıçta 86 bin metrekaresinin kaçak olduğu iddia edilmiş, Başbakan Erdoğan'ın bu konuyu bizzat çözdüğü dile getirilmişti. Bilal Erdoğan'a ait Zorlu Center'da 2 adet farklı isimlerle kebap dükkanı bulunuyor. (BCE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com