"Yoncalı Cazibe Merkezi Olacak"

"Yoncalı Cazibe Merkezi Olacak"
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Akis Gazetesi'ne yaptığı özel röportajda mülkiyeti İl Özel tdaresine ait; Kütahya Merkez Yoncalı Kaplıcalarından 26 adet apart motel ve 1 adet kafeteryayı içindeki malzemeleriyle birlikte kiraya vermek

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Akis Gazetesi'ne yaptığı özel röportajda mülkiyeti İl Özel tdaresine ait; Kütahya Merkez Yoncalı Kaplıcalarından 26 adet apart motel ve 1 adet kafeteryayı içindeki malzemeleriyle birlikte kiraya vermek için çalışmalara başladıklarını söyledi. Nazlı, ayrıca yaptıkları yatırımlarla Yoncalı'yı özel sektör için cazibe merkezi haline getirerecklerini de belirtti.
'KİRA BEDELİ VE SÜRESİ BELİRLENECEK'
Konuyu 01 Eylül Pazartesi günü topalanan İl Genel Meclisine taşıdıklarını belirten Nazlı, Meclisin'de 26 adet apart motel ve 1 adet kafeteryanın kira bedelinin ve kira sürenisinin belirlenmesi için konuyu Plan ve Bütçe Komisyonu'a sevk ettiğini söyledi. Plan ve Bütçe Komisyonu'nun raporundan sonra söz konusu kaplıcaların durumunu 04 Ekim Pazartesi günü tekrar İl Genel Meclisin'de tartışaklarını dile getiren Nazlı, amaçlarının Yoncalı Kaplıcalarını daha konforlu hale getirerek daha çok insana hizmet götürmek olduğunu ifade etti.
'PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NUN RAPORU BEKLENİYOR'
Plan ve Bütçe Komisyonu'nun konuyu yerinede incelemsi ve detaylı bilgiler elde etmesi için Meclis olarak komisyona yetki verdiklerini belirten Nazlı, konuşmasında şunları kaydetti:
'Konun yerinden incelenmesi ve İl Özel İdare yetkililerininde daha detaylı bir şekilde inceleme yapmları için konuyu Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk ettik. Komisyonumuz burada gereken incelemeleri yaptıktan sonra ekim ayı içerisinde yeniden toplancak olan İl Genel Meclisi'nde konuyu karara bağlayacağız.'
'YENİ TERMAL OTELLERLE YONCALI CAZİBE MERKEZİ OLACAK'
İl Özel İdaresi olarak Yoncalı'ya gereken önem verdiklerini vurgulayan Nazlı, özellike çevre düzenlemesine öncelik verdiklerini söyledi. Yeni termal ve kaplıca otellerin Yoncalı'da inşaa edilmesi için İl Özel İdaresi olarak gerekli çalışmlara yardımcı olduklarını vurgulayan Nazlı, İl Özel İdare'nin yaptığı ve ayrıca özel sektör tarafından da yapılan tesisilerin arttığını ifade ederek, yapılan bu tesislerle birlikte Yoncalı'nın termal türizmi açısından farklı bir görünüme kavuştuğunu söyledi.
'YENİ SICAK SU KAYNAKLARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ'
Yoncalı'da sıcak su kaynakları için sürkeli sondaj çalışmaları yaptıklarını açıklayan Nazlı;' Sıcak su kaynaklarını ne kadar fazla bulursak Yoncalı'ya o kadar yatırımcı gelecektir. Bizde bu vesile ile sıcak su bulmak için sondaj çalışmlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İl dışında da Yoncalı'da yatırım yapmak isteyen işadamları Kütahya'ya geliyor. Bizde gereken destekleri iş adamlarımıza sağlıyoruz böylece hem Yoncalı hemde Kütahya kazanmış oluyor. Termal turizmi Yoncalı'dan dünyaya duyurmak için hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyoruz' dedi.
Nazlı, son olarak Yoncalı'da bulunan 26 adet apart motel ve 1 adet kafeteryanın kiraya verilemesinin kaliteli hizmet bakımından önemli olduğunu vurgulayarak; tesislerin daha kaliteli bir şekilde işletilmesi, tesislere gelen insanların memnuniyetlerinin artması ve özel sektöre daha çok olanak sağlanması için çalıştıklarını dile getirdi. (Mustafa AKSU)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com