Yoncalıya jeotermal sondaj kararı

Yoncalıya jeotermal sondaj kararı
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, mecliste, Yoncalı Kaplıcaları'nda iki adet jeotermal sondaj yapılması ve bunun için gerekli kamulaştırmaların gerçekleştirilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, mecliste, Yoncalı Kaplıcaları'nda iki adet jeotermal sondaj yapılması ve bunun için gerekli kamulaştırmaların gerçekleştirilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Nazlı, düzenlediği basın toplantısında, İl Genel Meclisi eylül ayı oturumlarının 5 oturumda tamamlandığını söyledi.
Gündemdeki 17 maddeyi görüşerek karara bağladıklarını, İl Genel Meclisi üyelerinin verdiği 27 önergeyi komisyonlara ve ilgili birimlere sevk ettiklerini anlatan Nazlı, şöyle konuştu:
 ''İlimizin termal turizmine katkı sağlamak yatırımcılar için gerekli olan sıcak su ihtiyacını karşılamak amacıyla Yoncalı Kaplıcaları'nda iki adet jeotermal sondaj yapılması ve bunun için gerekli olan kamulaştırmaların yapılması kararlaştırıldı. Geçtiğimiz aylarda İl Genel Meclisimiz tarihimize, şehitlerimize sahip çıkmış ve köylerimizde bulunan şehitliklerin tescillenmesi kararı alınmıştı. Bu konu Kültür ve Turizm Bakanlığımıza iletilmiş ve ödenek talebinde bulunulmuştur. Bu talebimize bakanlığımız olumlu cevap vererek ilk planda İl Özel İdaremize 50 bin lira ödenek aktardı.
Eskişehir-Kütahya savaşlarının cereyan ettiği bölgelerin tanıtılması ve bu savaşlarda şehit düşen Tabip Yüzbaşı Hamdi Bey ve Şehit Askerler Anıtı yapımı için gerekli protokolün imzalanması ve İl Özel İdare bütçesinden katkı yapılması kararı alındı. Bu anıt Kütahya-Afyonkarahisar kara yolu üzerinde Gediz Kavşağı bölümündeki yüksek bir tepeye yapılarak ilimizin tarihi değerlerine bunların ortaya çıkarılmasına önemli bir katkı sağlayacak.''
Nazlı, 100 köye 100 çocuk oyun parkı yapılması için komisyon raporunun kabul edildiğini dile getirerek, şöyle devam etti:
 ''Emet Yenice Beldesi ile Tahtalı mesire alanı arasındaki 4.5 kilometre yol, İl Özel İdaresi yol ağına alındı. Altıntaş Saraycık ve Gediz hattında uzanan balık tesisleri ve su kaynaklarının yoğun olduğu bu bölgenin de Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürlüğü ekipleriyle ortak yapılması konusunda görüş birlikteliği sağlandı.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com