Yönetim Değişikliği

Yönetim Değişikliği
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Saadet Partisi İlçe Tekilatı Olağan Kongresi'nde yapılan seçimlerde yönetim değişti.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen olağan kongreye 20. Dönem Adana Milletvekili Yüksek Mühendis Dr. Ertan Yülek, Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ali İhsan Oturak, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Ahmet Tan, Demokrat Parti Gediz İlçe Başkanı Hüseyin Tüysüz, Saadet Partisi Kütahya ilçe başkanları ve partililer katıldı.
İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede maddeler görüşüldükten sonra seçimlere geçildi.
Tek liste halinde yapılan seçimlerde oyların tamamını alan Enver Gün İlçe Başkanlığı koltuğuna otururken, Arif Akdağ, Süleyman Erdoğan, Adem Uyanıker, Mehmet Ünal, Ali Aslan, Erkan Acar, Ahmet Kocabaş, İbrahim Kuru, Ali Eker ve Ali Kemal Bahadır yeni Yönetim Kurulu Asil üyeliklerine seçildiler. İl Kongresi delegeliklerine ise Enver Gün, Mehmet Ünal, Arif Akdağ, Adem Uyanıker, Ali Aslan, Erkan Acar, Ahmet Kocabaş, İbrahim Kuru, Ali Eker, Ali Kemal Bahadır, Ali Akalın, Mehmet Akel, Mehmet Taner, Mehmet Karaca, Ekrem Erkan, Yaşar Karaca, Kamil Özdoğan, Serdar Yazbahar, Cemal Akgün ve Aslan Aydın seçildi.
Seçimlerin ardından kongreye konuşmacı olarak katılan Dr. Ertan Yülek tarafından tüm katılımcılara 'Farklı Çözüm Ekonomi' konulu konferans verildi. Konuşmasına başlarken, dünyaya bakıldığında fevkalade adil olmayan bir dünya görüldüğünü söyleyen Dr. Ertan Yülek, 'Öyle ki ekonomik, siyasi, askeri ve ictimai durum yönünden adil değil. Dünyada birleşik devletler kurulmuş ve tam yetki verilmiş. Veto ettiği zaman hiçbirşey yapamazsınız. Diğer tarafta dünya devletleri var. Bu adalet mi? Her 6 saniyede bir çocuk, yetersiz beslenmeden dolayı ölüyor. Bir milyar insan elektrikten mahrum. Bir buçuk milyar insanın içme suyu yok. Üç milyar insan günde iki dolarla geçimini sağlıyor. Geçen yıl büyük bir kriz yaşadık ve dolar bazında yüzde 17 küçüldük, fabrikalar kapandı, bir buçuk milyon insanımız işsiz kaldı. Bankaların karları yüzde 50 arttı. Bankalar faizle işsiz kalanların üzerinden kar yaptı. Birilerinin karı yüzde 50 artarken birileri yüzde 17 küçülüyorsa bu adaletsizliktir. Kapkaççılık aldı yürüdü. Yatak kapasitesi 60 bin olan hapishanelerimize karşı, 115 bin kişi tutuklandı. Boşanmalar arttı. Evlat anne-babasını dinlemiyor. Fuhuş arttı, zina suç olmaktan çıkarıldı. Dindar ve muhafazakar bir iktidar döneminde bu olur mu?. Bütün bu olumsuzluklar karşısında bizim vazifemiz ahlakı ihya etmektir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com