“Yönetimde en önemli unsur olan ‘istişare’, bizim anlayışımızın temelidir”

“Yönetimde en önemli unsur olan ‘istişare’, bizim anlayışımızın temelidir”
AK Parti Kütahya Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Yük. Müh. M. Altuğ Atalay, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çok sayıda partilinin ve Kütahya halkının da katıldığı toplantıda Atalay, “yönetimde en öneml

Belediye Başkanlığı görevinin mesuliyet gerektirdiğinin bilincinde olduklarına vurgu yapan Dr. Atalay, “Kütahya’daki sivil toplum kuruluşları, şehrimizin kanaat önderleri ve farklı çevrelerden gelen teklif ve teşvikler ile AK Parti’den Kütahya Belediye Başkanı aday adayı olmaya ve bu mesuliyeti yüklenmeye talip oldum şeklinde konuştu.

 

Dr. Atalay basın toplantısında şunları dile getirdi:

Partimizin değerli temsilcileri, kıymetli basın mensupları, saygı değer Kütahyalı hemşerilerim, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Hepinizin yeni hicri yeni yılınız ve muharrem ayınızı kutlarım.

Burada bulunmamızın nedeni, hepinizin bildiği üzere yaklaşmakta olan 30 Mart yerel seçimlerdir. Seçim atmosferine girdiğimiz süreçte Kütahya’da ki sivil toplum kuruluşları, şehrimizin kanaat önderleri ve farklı çevrelerden gelen teklif ve teşvikler ile AK Parti’den Kütahya Belediye Başkanı aday adayı olmaya ve bu mesuliyeti yüklenmeye talip oldum.

Kısaca kendimi tanıtmak istiyorum. Kütahya’da 1972 yılında doğdum. Çocukluğum Kütahya merkezinde yer alan Çapraz sokakta geçti. İlk ve Ortaöğrenimi mi Kütahya’da tamamladım. Üniversite eğitimimden sonra, Dumlupınar Üniversitesi’nde Akademisyen olarak göreve başladım. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimimi Süleyman Demirel Üniversitesi’nde tamamladım. 2002 yılında, aldığım bilgi ve eğitimi pratiğe dökebileceğim bir kurum olan Tarım Bakanlığı, Kütahya Tarım İl Müdürlüğü’nde Yüksek Mühendis olarak çalışmaya başladım. Daha sonra sırasıyla Şube Müdürü, İl Müdür Yardımcısı ve İl Müdürü olarak görev yaptığım Kütahya'dan 2011 yılında, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Daire Başkanı olarak Ankara’ya atandım. Japonya, Belçika, İspanya ve Almanya’da farklı konularda eğitim aldım. İyi derecede ingilizce bilmekteyim. Evli ve 2 çocuk babası bir hemşerinizim.

Kütahya’da doğmuş, büyümüş ve yetişmiş bir kardeşiniz olarak eğitim ve meslek hayatım sürecinde şehrimize hem içeriden hem dışarıdan bakarak belirlediğimiz sorunları sahip olduğumuz üst düzey yöneticilik tecrübesiyle çözmeye talibiz.

Yönetimde en önemli unsur istişaredir. Halkımızın en büyük talebi kendilerinin dinlenmesi, fikirlerinin alınması ve kaynakların ortak akılla alınmış rantabl projelere aktarılmasıdır. Bu da bizim yönetim anlayışımızın temelidir.

Amacımız halkımızın tüm kesimleri, sivil toplum kuruluşları ve şehrin diğer dinamikleriyle birlikte, sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçirmektir. Şehrimizin tarihi dokusunu, sosyo kültürel yapısını dikkate alan bir kentleşme anlayışı içerisinde olacağız. Bunu şehrimizi bilen, konusunda uzman ve fedakarca çalışacak bir ekiple birlikte inşallah gerçekleştireceğiz.

Bizim belediyecilik anlayışımızdaki ustamız, ilkeleri ile bize yol gösteren Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bundan 30-40 yıl sonra, çocuklarımızın bizi hayırla yâd etmesi için rahmetli yakın akrabam Abdurrahman Karaa gibi halkını kucaklamış, halkının onayını almış, yenilikçi ve cesur projelerle şehrimizin önünü açmak, termal kaynakları, porselen, çini ve madenleri ile marka kent olmasını sağlamak bu yoldaki en önemli hedeflerimizdendir.

Bizim belediyecilik anlayışımız, kamusal hizmet sunumunda hukuka uygun tüm paydaşlarımızın hakkını gözeten bir şekilde davranmayı esas kabul eder.

Memleketimizde taş üstüne taş koyan tüm yöneticilerimize ve başkanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Aynı kulvarda koştuğumuz diğer aday adaylarımız da kendi branşlarında yetişmiş ve nitelikli kişiler olduklarını da biliyorum. Adaylığa kim uygun görülürse görülsün, kazananın Kütahya olacağına inanıyorum.

Biz ihtilaftan değil, ittifaktan tarafız.

Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli vakitlerini ayırıp burada bizimle birlikte olan değerli basın mensubu arkadaşlarıma ve siz kıymetli dostlarıma, Kütahyalı hemşerilerime çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun.” (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com