YOZGAT EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI BROŞÜRLÜ UYARI

YOZGAT EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI BROŞÜRLÜ UYARI
YOZGAT EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI BROŞÜRLÜ UYARI

YOZGAT - Yozgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı broşür dağıtarak uyardı
Yozgat İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte vatandaşların tatile veya köylerine gittiğini belirterek, vatandaşların evlerinden ayrılmadan önce hırsızlık olaylarına karşı gerekli önlemleri almasını istedi. Emniyet olarak zaman zaman vatandaşları sözlü ve broşür dağıtarak uyarılarda bulunduğunu ifade eden Emniyet Müdürü Yılmaz, "Okulların kapanmasının ardından tatil sezonun başladı ve birçok aile il dışına veya köyüne kasabasına gidiyor. Bu sebeple vatandaşlarımız hırsızlık olaylarına karşı konutlarında bazı önlemler almaları gerekiyor. Vatandaşlarımızı havaların sıcak olması nedeniyle kapı ve pencereleri açık bırakıp uyuyorlar bu da hırsızı cezbede biliyor insanımız daha derin uykuda olduğu için hırsızın içeri girdiğini hissetmeye biliyor. Bu sebeple öncelikle kapı pencere ve balkonların kapalı tutulması, özellikle alt katlarda zemin katlarda dikkat edilmesi gerekiyor. Tatile giderken kapıların alt ve üst kilit kısmını mutlaka kilitlemeliler ve anahtarlarını da kendileri almalı veya güvendikleri komşularına, akrabalarına bırakmalılar. Kesinlikle paspas altına ya da kapının kenarında başka bir yere bırakmamalılar. Kendilerinin tatile gittiğini evde olmadıklarını mutlaka güvendikleri komşularına bildirmeliler.” dedi.
Hırsızlık olaylarına karşı tüm vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade eden Emniyet Müdürü Yılmaz, “Vatandaşlarımız, yaşadıkları mahallede, sokakta veya apartmanda tanımadıkları şüpheli bir şahıs veya araç gördükleri zaman mutlaka bunu 155 polis imdat telefonuna bildirmelerini istiyoruz. Şüpheli durumlar 155 Polis İmdat Telefonuna bildirildiğinde ekiplerimiz kısa sürede müdahale edecektir. Vatandaş polis iş birliği her zaman güvenliği artırır ve yanacak olumsuzlukları ortadan kaldırır.” diye konuştu.
Hırsızlara fırsat verilmemesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, “Kapılar mutlaka kilitli olmalı, apartman girişlerinde kamera sisteminin olması önemli, posta kutularında evrak biriktirilmemeli. Hırsızlar evde ışık yanmıyorsa ona dikkat ediyorlar, tüm zilleri çalıp hangi daireden cevap gelmiyorsa bunu gözlüyorlar o evde kimsenin olmadığını biliyorlar evde olan insanımızda şöyle bir hataya düşüyor aşağıdan zil çaldığında kimin olduğuna bakmadan kapıları açtığı için sıkıntı yaşanıyor. Bu sebeple tanımadığımız insanlara apartman kapılarını açmayalım.” uyarısında bulundu.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com