YSK Antalya kararını verdi

YSK Antalya kararını verdi
AKP'nin itiraz ettiği yerlerde oylar 15 kez sayılırken, CHP, MHP ve BDP'nin itirazları yok sayılıyor. Antalya'da da beklenen oldu.

CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın'ın, 19 İlçe Seçim Kurulu'na seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı itirazın 18'inin reddedildiği öğrenildi.
CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın'ın, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından usul hataları yapıldığına ilişkin yaptığı itiraz, İl Seçim Kurulu tarafından değerlendirildi. İl Seçim Kurulu, itirazın reddedilmesine karar verdi.
Seçimde en fazla usulsüzlüğün Kepez ilçesinde yaşandığını iddia eden Akaydın, "Saat 02.00'ye kadar ben öndeydim ama ne olduysa bu saatten sonra bilgi akışı durdu, yaklaşık 4 saat sonra bilgiler verilmeye başlandı ve yavaş yavaş AK Parti öne geçti" dedi.
Bir bakanın ilçe seçim kurulunda oy sayımını izlediğini ifade eden Akaydın, şöyle konuştu:
"İşlemi yapılan tutanakları isteyebilir, buna hakkı var. Ben de isteyebilirim ama oy sayımını izleme, görevlilerin başında bekleme hakkı yok. Kepez İlçe Kurulunda torbaların mühürlü olmadığını gördük ama bunların ispatı çok zor. Kurulun yeniden sayım yapma kararı alması gerekiyor aksi takdirde yapabileceğimiz bir şey yok. Hepimize geçmiş olsun."
Şu anda yapacakları bir şey bulunmadığını vurgulayan Akaydın, her şeye rağmen hukuka inandıklarını kaydetti.
Ayaydın, verilen karar sonrasında il seçim kuruluna gidileceğini Odatv'ye aktardı.

(SBK)

OdaTv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com