YSK Başkanı ile yakın temas

YSK Başkanı ile yakın temas
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 94. yılı dolayısıyla yaptığı kabulde Melih Gökçek ve YSK Başkanı'nın samimiyeti dikkat çekti.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 94. yılı dolayısıyla kutlamaları kabul etti. Çok fazla katılımın olmadığı kutlama törenlerine katılımcılar tören saatinden neredeyse 5 dakika önce geldi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 94. yılı dolayısıyla kutlamaları kabul etti. Çok fazla katılımın olmadığı kutlama törenlerine katılımcılar tören saatinden neredeyse 5 dakika önce geldi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 94. yılı dolayısıyla Meclis’teki ikinci tören yapıldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek kutlamaları kabul etti. Törene ilk olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli gelirken, Kuvvet Komutanları da Meclis’e birlikte giriş yaptı. Törene katılanlar neredeyse kutlamalardan 5 dakika önce geldi. İki yıldır Meclis’te basın mensupları bekleme salonuna alınmadığı için, sohbetler ve bekleme anı izlenemedi.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, tören saatinden 5 dakika önce Başbakan Erdoğan ile birlikte tören salonuna eş zamanlı geldi. Başbakan’a tören salonuna gelirken, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Grup Başkanvekilleri Ahmet Aydın ile Belma Satır eşlik etti.
Törene Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i, yurtdışında olması nedeniyle vekaleten Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar temsil etti. Meclis’e Kuvvet Komutanları birlikte giriş yaptı.
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, YSK Başkanı Sadi Güven, siyasi parti liderleri ve Kuvvet Komutanlarından daha erken tören alanına geldi.

-BAŞBAKAN ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ-

Başbakan Erdoğan törenden ayrılırken, Meclis’te görev yapan polislerin kızları ile sohbet etti. Erdoğan, Çankaya Üniversitesinde basketbol oynayan 13 yaşındaki Aysude Tekin Yıldız ve 7 yaşındaki kardeşine satranç takımı hediye etti, fotoğraf çektirdi. Erdoğan kardeşlerle bir süre sohbet etti.

-GÖKÇEK İLE YSK BAŞKANI’NIN SAMİMİ SOHBETİ-

Törene katılanlar arasında olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile YSK Başkanı Sadi Güven çıkışta bir süre sohbet etti. Gökçek ile Güven’in samimi sohbetleri dikkat çekerken bir ara aralarında şakalaştıkları gözlendi.
Kutlamaları kabul törenine; Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP’den Sırrı Sakık, BBP Lideri Mustafa Destici, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, TBMM Meclis Başkanvekilleri , TBMM İdare Amirleri, milletvekilleri, kuvvet komutanları, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, bürokratlar ve eski siyasiler katıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com