Yücel Paşmakçı Onur Gecesi

Yücel Paşmakçı Onur Gecesi
Kütahya Belediyesi, Şef Kemal Kamalı yönetiminde, Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuarı THM Korosu ve Kültür Bakanlığı THM Kütahya Mahalli Sanatçısı Emel Örgün'ün katılımlarıyla organize edilen “Yücel Paşmakçı Onur Gecesi” Kültür Saray

Onur Gecesi, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve eşi, Belediye Başkanı Mustafa İça ve eşi, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Başkan Yardımcısı Nejat Özturan ve eşi, daire müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.
Konser öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa İça;“ Saygıdeğer Yücel Paşmakçı'ya yapmış olduğu değerli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor çalışmalarının devamını diliyorum. Bu, organizasyonun gerçekleşmesinden dolayı başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe olmak üzere, Şef Kemal Kamalı yönetimindeki Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuarı'na, Büyük sanat adamı Sayın Yücel Paşmakçı'ya, Kültür Bakanlığı THM Kütahya Mahalli Sanatçısı Emel Örgün'e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Konserin ardından, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanımız Mustafa İça ve Başkan Yardımcısı Nejat Özturan, onur gecesine katılan sanatçılara; plaket, fincan takımı, teşekkür belgesi ve buket takdim ettiler.
YÜCEL BAŞMAKÇI KİMDİR?
1935 yılında İstanbul'da doğan Yücel Paşmakçı, 1954 yılında İstanbul Radyosu Yurttan sesler Topluluğu'nda Stajyer Saz Sanatçısı olarak göreve başladı.
1972 yılında TRT İstanbul Radyosu Türk halk Müziği ve Oyunları Müdürlüğü'ne atandı. TRT Kurumu'nun üyesi olduğu Avrupa Yayın Birliği'nin (EBU) folklor alt çalışma grubunda görev aldı. Paşmakçı, 1983 yılında İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'na Öğretim Görevlisi olarak atandı. Paşmakçı Türkiye'nin çeşitli yörelerinden yaptığı araştırma ve derlemelerle TRT Halk Müziği Repertuarına 300'e yakın türkü kazandırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com