Yük trenine bombalı saldırı

Yük trenine bombalı saldırı
Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde demiryoluna döşenen bomba, yük treninin geçtiği sırada patlatıldı. Olayda makinist ve yardımcısı yaralandı.
İslahiye'nin Fevzipaşa İstasyonu'ndan saat 15.45'te hareket eden ve İskenderun'a demir götüren 63287 sefer sayılı yük treni gardan 750 metre kadar ilerledikten sonra demiryolunda patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre uzaktan kumandalı bombayla gerçekleştirilen patlamada makinistlerin bulunduğu lokomotifin camları kırıldı. Makinist Salih Ateş ile makinist yardımcısı Hüseyin Yılmaz yaralandı. İslahiye Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan makinist ve yardımcısının hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.
 
İki yıl önce de yine bir yük treninin geçişi sırasında patlamanın meydana geldiği demiryolu ulaşıma kapandı. Olayla ilgili araştırma ve yolun yeniden ulaşıma açılması için çalışmalar başlatıldı.
 
HASTANEDEKİ YARALILARA ZİYARET
 
Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde demiryoluna döşenen bombanın patlaması sonucu yaralanan makinist Salih Ateş ile makinist yardımcısı Hüseyin Yılmaz'ı, tedavilerinin yapıldığı İslahiye Devlet Hastanesi'nde Demiryolları Bölge Müdürü İbrahim Temizsoy ile İslahiye Kaymakamı Osman Beyazyıldız, ziyarete etti. Yaralılara geçmiş olduğu dileğinde bulunan Temizsoy, sağlık durumları hakkında doktorlardan da bilgi aldı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com