"Yukarıdakiler dillerini tutabiliyorlar, alttakiler tutamıyor..."

"Yukarıdakiler dillerini tutabiliyorlar, alttakiler tutamıyor..."
AKP'li Başkanın yaptığını, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in Meclis'e verdiği soru önergesi ortaya çıkardı.
AKP Kırıkkale İl Başkanı Hüsmen Ağa Tekin, Hz. Muhammed için nüfus cüzdanı hazırlattı, üzerine de AKP logosu koydu!.. Bu yetmezmiş gibi belge, öğrencilere dağıtıldı.
 
Dini siyasete alet etmenin belgesi olarak hafızalara kazınan skandal kağıtta, peygamberin kişisel bilgileri vardı.
 
Belgede peygamberin çocuklarının isimlerine dahi yer verildi. Olay büyük tepki topladı.
 
Emekli müftü CHP milletvekili İhsan Özkes olayı şu cümlelerle eleştirdi: "56 yaşında emekli bir müftüyüm. Peygamberimizi çocukları arasında Tayyip ismini ilk kez duyuyorum. Allah'tan korksalar olmayan bir ismi oraya yazmazlar. Dini hoyratça kullanıyorlar. Bu yapılan dine karşı hakarettir."
 
Cumhuriyet gazetesi yazarı Bekir Coşkun, dün basına yansıyan skandalı bugünkü köşesinde kaleme aldı. Usta kalem; "Bunların âlimlerinden birisi de “Oval cisimlere fazla bakmak niyet bozar” demişti.. Ki o günden sonra ne zaman arabamı yıkarken tamponuna dokunsam, içimden “bağışla kurban olim” derim..." diyerek başladığı yazısında bütün bunların iktidarın bilinçaltı olduğuna işaret ederek "Yukarıdakiler dillerini tutabiliyorlar, alttakiler tutamıyor..." dedi.
 
Bekir Coşkun "Dini imanı çıkarlarına alet edenler, kendilerine benzeyenleri devlet kadrolarına doldurdular... En kutsal değerleri bile, artık kendi kültürlerine göre yorumluyorlar..." diyerek, iktidarın dini kullandığını ve dine ne denli bir saldırıda bulunduğunun da altını çizdi. (NSE)
 
Bekir Coşkun'un yazısının tamamı Cumhuriyet gazetesinde...
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com