Yüksek puanla kaydolan öğrenciler bilgisayarla ödüllendirildi

Yüksek puanla kaydolan öğrenciler  bilgisayarla ödüllendirildi
DPÜ Domaniç Meslek Yüksekokulu'na kayıt yaptıran ve LYS puanları en yüksek olan 20 öğrenciye, Kaymakamlık, Belediye ve esnafın katkılarıyla birer tablet bilgisayar armağan edildi
 Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Meslek Yüksekokulu'na 2012-2013 akademik yılı öncesi kayıt yaptıran öğrencilerden, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) puanları en yüksek olan 20'sine, Kaymakamlık, Belediye ve esnafın katkılarıyla birer tablet bilgisayar hediye edildi. 
     Domaniç Kaymakamı Mehmet Boztepe, DPÜ Domaniç Meslek Yüksekokulu Prof. Dr. Ahmet Karaaslan Konferans Salonu'nda düzenlenen 2012-2013 akademik yılı açılış töreninde, Domaniç'in, Osmanlı Devleti'nin kurulduğu, tarihe beşiklik etmiş bir yerleşim merkezi olduğunu söyledi. 
     Öğrencilerden bu tarihi özelliği iyi değerlendirmelerini isteyen Boztepe, ''Siz de Domaniç'ten çıkan birer Hayme Ana veya Osman Gazi olun. Biz her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Siz bizim Domaniç'ten dünyaya açılan elçilerimizsiniz'' dedi. 
     Domaniç Belediye Başkanı Yakup Yardımcı da öğrencilere ellerinden gelen yardımı yapmaya devam edeceklerini belirterek, belediyenin kapısının onlara her zaman açık olduğunu bildirdi. 
     Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Fuat Arıcı ise daha önce iki olan bölüm sayısını 5'e, öğrenci sayısını da 400'e çıkardıklarını ifade etti. 
     Gelecek yıl en az bir bölüm daha açılabilmesi için çalışma başlattıklarını anlatan Doç. Dr. Arıcı, okulun cazibesini artırmak için bu yıl birinci sınıfa kayıt yaptıran ve 5 bölümde LYS puanları en fazla olan toplam 20 öğrenciye, Kaymakamlık, Belediye ve esnafın katkılarıyla birer tablet bilgisayar temin ettiklerini belirtti. 
     Tören, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Turan tarafından ''Hayatta Başarı İçin Gerekli 15 Maddelik Hayat Yolu'' konulu açılış dersinin verilmesi, 20 öğrenciye tablet bilgisayarların teslim edilmesi ve müzik dinletisiyle sona erdi. 
     
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com