Yüksekova Karıştı!

Yüksekova Karıştı!
Göstericiler polislere saldırınca olaylar çıktı..

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde son günlerde yaşanan tutuklama ve göz altıları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapıp ardından yürümek isteyen grupla polis arasında gerginlik yaşandı. Göstericilerin taş ve molotof kokteyli ile polise saldırması üzerine, polis kalabalığı dağıtmak için göz yaşartıcı bomba, boyalı ve tazyikli su kullandı.

Yüksekova'da BDP tarafından Şahin Tepesi'nde kurulan 'Demokratik Çözüm Çadırı'nda bulunan grup, yürüyerek Musa Anter Parkında toplandı. Yaklaşık 2 bin kişi PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan atarak cezaevi kavşağına kadar yürüdü. Burada son günlerde tutuklamalar ve gözaltıları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması adı açıklanmayan yüzü maskeli bir kişi tarafından okundu.

Basın açıklaması ardından kalabalık topluluk sloganlar atarak tekrar yürümek istedi. Ancak polis kalabalığın yürümesine izin vermedi. Bunun üzerine göstericiler, polislere taş, molotof kokteyli ve havai fişeklerle saldırdı. Polis kalabalık grubu dağıtmak için göz yaşartıcı bomba, boyalı ve tazyikli su kullandı.

Göstericiler, bu kez Şemdinli kavşağına toplanarak ateş yakıp, barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Olaylar halen devam ediyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com