Yüksekova'da olaylar çıktı!

Yüksekova'da olaylar çıktı!
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde Öcalan için BDP tarafından yapılan basın açıklamasının ardından polisle bir grup gösterici arasında gerginlik yaşandı.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde Öcalan için BDP tarafından yapılan basın açıklamasının ardından polisle bir grup gösterici arasında gerginlik yaşandı. Çıkan olaylarda polis göstericileri tazikli su ve gözyaşartıcı bomba kulanarak dağıtmaya çalışırken, göstericeler de taş, molotof ve havafişek atarak karşılık verdi. Çıkan olaylar yüzünden esnaf kepenk kapattı.

Yüksekova İlçesi'nde Öcalan'ın cezaevi koşullarının düzeltilmesi için bir araya gelen yaklaşık bin kişi, BDP İlçe binası önünde bir araya geldi. Grup,sloganlar atarak Şemdinli Yolu üzerindeki cezaevi kavşağına kadar yürüdü. Burada 15 dakika oturma eylemi yapan grup, ardından da ilçe merkezinde bulunan Cengiz Topel Caddesi'ne doğru yürüdü. Cadde yapılan ve Kürtçe okunan basın açıklamasını ardından basın açıklamasına katılanların büyük bölümü dağıldı.

Bu sırada yüzleri poşularla kapalı yaklaşık 50 kişi caddeden ayrılmayarak gerginlik çıkmasına neden oldu. Polisin dağılın uyarısına, göstericiler taş ve molotofkokteyli atarak karşılık vermesi üzerine olaylar çıktı. Polis göstericileri tazyikli su, gözyaşartıcı bomba kullanarak dağıtmaya çalıştı. Çıkan olaylar üzerine esnaf ise kepenk kapattı. Geniş güvenlik önlemlerini alındığı Yüksekova'da sokak aralarındaki kovalamaca bir süre devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com