Yüksel Aytuğ'un yazısı sosyal medyayı sarstı!

Yüksel Aytuğ'un yazısı sosyal medyayı sarstı!
Yüksel Aytuğ'un bugünkü köşe yazısı sosyal medyayı sarstı. Köşe yazarına tepkiler çığ gibi büyüyor.
İşte içlerinde ünlü isimlerin de olduğu, Twitter'daki tepki dolu mesajlardan bazıları...
 
Yüksel Aytuğ "Kadınlık olimpiyatlarda ölüyor" demiş. Farkında değil gazetecilik de Yüksel Aytuğ'da ölüyor.
 
beyinsiz köşe yazarı oluyor da, memesiz kadın neden olmasın? bknz. yüksel aytuğ.
 
Lütfen herkes; olimpiyattaki kadınlar için;"göğüsleri tahta gibi dümdüz"diyen yüksel aytuğ için kapısının önüne bir avuç akıl-fikir bıraksın
 
"Kalçaları, göğüsleri küçülüyor" diye kadınların olimpiyatlarda yarışmasına karşı olan Yüksel Aytuğ sifon olsan çekilmezsin.
 
Yüksel Aytuğ uzun bi yazı yazmış ama kısaca MEMEEEE yazsaymış da niyetini anlardık, boşuna kelime oyunu filan cıks cıks cıks
 
olimpiyattaki kadınları "tahta gibi dümdüz göğüsleri var" diyerek eleştiren Yüksel Aytuğ , merak ediyorum acaba sen hangi cins bi odunsun!
 
Bakanımız İ.N.ŞAHİN, polis şefimiz Selim AY, malumatfuruşumuz Yüksel AYTUĞ... Daha da bize beddua işlemez!.. Elle gelen düğün bayram... (Ahmet Mümtaz Taylan)
 
Yüksel Aytuğ'un yazısını yazmadan önce bir sporcuyla konuşmamış olduğu belli.Seksist sözler bir yana,hayatı nasıl algıladıklarını anlamamış.

Yüksel Aytuğ'un bugünkü yazısı

Kadınlık olimpiyatlarda ölüyor
 
Ben kadın derneklerinin yerinde olsam, olimpiyat oyunlarını şiddetle protesto ederdim. Olimpiyat halkalarının altına kadınlık simgesi artı işaretlerini koyardım...
 
Bu duyguya kapılmam için kadınlar arası yüzme yarışlarını izlemem yetti. Havuzdaki hanımların, kadınlıkla bir ilgisi kalmamış gibiydi. Kocaman omuzlar, küçücük kalçalar ve tahta gibi dümdüz göğüsler... Eğer mayolarının farklı biçimi olmasa, hepsini erkek sanacaktım. Hele göğüsler... Kadınlığın, analığın, bereketin simgesi olan göğüsler, hızı engelleyen birer "safra" olarak görülmüş olmalı ki, çocukluktan bu yana adeta budanmış.
 
Bazı kadın ciritçileri, güllecileri, güreşçileri, haltercileri, boksörleri saymıyorum bile... Onların görüntüleri hepten içler acısı... 
 
KADINA SPORTİF ŞİDDET 
 
Gelelim, işin kadınları ilgilendiren asıl bölümüne:
 
Görünen o ki, bir kadının sportif başarısı, "erkeğe benzemesiyle" doğru orantılı. Yani pek çok branşta madalyaya giden yol "erkeğe dönüşmekten" geçiyor. Şimdi söyleyin bana, bir kadın bundan daha fazla nasıl aşağılanır?
 
Olimpiyat sporcularının bir atletten ziyade "üniformasız asker" olarak görüldüğü soğuk savaş döneminde, özellikle Doğu Bloku ülkelerinin kadın atletlerinin gerçekten kadın olup olmadığı tartışılırdı. Kullandıkları hormon ilaçları yüzünden bıyıklı kadın atletler (!) koşardı pistlerde. Doping ve diğer kimyasalların spor sahalarından uzaklaştırılması yolunda alınan önlemler ve denetim teknolojisinin gelişmesiyle, bu insanlık dışı çirkin görüntünün biraz önü alınır gibi oldu ama Londra Olimpiyatları'nda gördüm ki, madalya için "erkekleşmek zorunda bırakılan" pek çok kadına, üstü örtülü bir sportif şiddet uygulanıyor. Adeta kadınlıkları ellerinden alınıyor.
 
Size ütopik gelebilir ama bu konuda bir önerim var. Kadın sporcuların kronometre sonuçlarıyla yetinilmesin. Sıralama yapılırken sporcuların fiziksel görünümlerinin "kadına benzerliği oranında" artı ve eksi puanlar eklensin!..
 
Aksi halde kadın zarafetini ve nahifliğini, olimpiyat eliyle yok edeceğiz... (NSE)

Sansursuzhaber.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com