Yumruklu kavganın ardından Muharrem İnce'den çok sert sözler!

Yumruklu kavganın ardından Muharrem İnce'den çok sert sözler!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce AKP'li vekillerin kendilerine saldırması ve bunun sonucunda CHP İstanbul milletvekili Bülent Tezcan'ın yumruklu saldıraya maruz kalması ve sedye ile hastaneye kaldırılmasının ardından CHP'li milletvekilleri ile birlikte
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce "Bu saldırganlıkları ayakkabı kutularını kapatmak içindir. Başbakan'ın oğlunu Bakan çocuklarını kurtarmak içindir. Bizim bu Meclis'te can güvenliğimiz yoktur" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"AKP'li vekil sayın Bülent Tezcan'ın yüzüne vuruyor ve kaşını açıyor. Bu tamamen bir eşkiyalıktır. Bu saldırılar ayakkabı kutularını, yatak odasındaki para sayma makinalarını, kasalarını kapatmak içindir. Bu saldırıyı gerçekleştiren bu fedailer milletin temsilcisi olamaz. AKP'li vekiller biz döveriz, biz saldırırız, biz kırarız, biz kırarız, biz tekemeleriz yasaları geçirtiriz sanıyorlar. Erdoğan'ın grubu budur, bunu milletin görmesi lazımdır.
 
Eğer mitinglerinde kefen giydirirlerse insanlara, milletvekilleri de kendilerini fedai zanneder. Burayı terkedecek halimiz yok sonuna kadar direneceğiz, sonuna kadar gereğini yapacağız." ifadelerini kullandı.
 
KAVGA BAŞBAKAN'IN OĞLUNUN YÜZÜNDEN ÇIKTI
 
 
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce AKP'li milletvekillerini kendilerine neden saldırdığını da açıkladı. AKP'li Bülent Turan'ın "Başbakan Erdoğan'ın oğlu hakkında tutuklama kararı var diyenler bu kararı ispatlamazsa şerefsizdir" sözlerine elindeki savcı tutanağını göstererek cevap verdiğini ve bundan sonra AKP'lilerin kendilerine saldırdığını anlattı. İnce elindeki savcı bildirisinin basın toplantısında da göstererek "Savcı emniyete talimat vermiş, emniyete görevini yapmamış ya da boş bir daireye tebligatını yapmış. Peki böyle bir durumda savcıyı, emniyet müdürünü, polisleri görevlerinden almak şerefsizlik değil midir? Kimmiş asıl şerefsiz görelim: hem savcıyı hem emniyet müdürünü, hem de polisleri görevinden alacaksın sonra şereften bahsedeceksin" diyerek sözlerini tamamladı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com