Yunan takımına genelev desteği

Yunan takımına genelev desteği
Yunanistan'da amatör kümede mücadele eden Voukefalas takımına, Villa Erotica ve Soulas House of History isimli iki genelev sponsor oldu.

Yunanistan’da yaşanan mali kriz futbolda amatör kümeye kadar vurdu. Yunanistan’ın amatör küme takımlarından Voukefalas, formasına iki genelevin isimlerini taşıyan reklamlar aldı. Futbolcuları öğrenciler, yazarlar ve barmenlerden oluşan takım anlaşma gereği forma renklerini pembeye çevirdi. Her ne kadar Yunanistan’da hayat kadınlarının çalışması yasal olsa da, Yunanistan Amatör Futbol Federasyonu bu değişimin çocuklar için zararlı olduğu, sporun böyle bir şeye alet edilemeyeceğini savunarak formaları giymeyi yasakladı.

Genelevlerden birinin sahibi Soula Alevridou ise, "Yunanistan kültürlü ve eğitimli bir ülke. Eğer biz bilim adamlarımıza veya sporcularımıza yardım etmezsek kim edecek?" diyerek yasağa olan tepkisini dile getirdi. Dört maçtır 1-0 yenilen takımının her maçını izleyen ve büyük hayal kırıklığına uğrayan Alevridou, oyuncularının önlerindeki maçı kazanması halinde onlara özel bir gece yaşatacağı sözünü de verdi.

Kulüp başkanı Yiannis Batziolas ise, "Maalesef büyük bir finansal krizin içindeyiz ve her türlü desteği kabul etmek zorundayız" diyerek zor durumda olduklarını ve desteğe ihtiaçları olduğunu açıkladı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com