Yunanistan çıksın, Türkiye girsin

Yunanistan çıksın, Türkiye girsin
Yunanistan’ın Euro bölgesinden çıkışı konuşulurken Wall Street Journal’de ilginç bir analiz yer aldı.

Hjelmgaard imzalı analizde, “Yunanistan’ın çıkması halinde, Türk lokumu Euro Bölgesi’ne dahil edilmeli” ifadesi kullanıldı.

ABD’nin dünyaca ünlü gazetelerinden Wall Street Journal, Yunanistan’ın Euro bölgesinden çıkması durumunda yerine Türkiye’nin alınmasının, ‘çekici bir fikir’ olacağını yazdı.

Wall Street Journal’ın fians haberleri sitesi Market Watch’ta da yayınlanan Kim Hjelmgaard imzalı analizde, Türkiye’nin hızlı büyümesine dikkat çekilerek, “Yunanistan’ın Euro’dan çıkması halinde, Türkiye’nin Euro’ya dahil edilmesi çekici bir fikir. Böyle bir durumda, Avrupalı liderler Türk lokumuna uzansa, iyi ederler” görüşüne yer verildi. “Yunanistan Euro Bölgesinden Çıkarsa, Türkiye’yi Ekleyin” başlığı ile yayımlanan yazıda, “Yunanistan, sonunda Euro Bölgesi’nden ayrılırsaki söylentiler bunun olabileceğini gösteriyoronun yerine Türkiye alınmalı” denildi.

Böyle bir olasılığın Ege bölgesinde pek olumlu karşılanmayacağı belirtilirken bunun için “savaşlar, nefret” dahil her türlü tarihi neden bulunduğu kaydedildiği makalede “Ancak en azından kâğıt üstünde, çekici bir fikir” ifadesi de kullanıldı.

‘TÜRK LOKUMUNA UZANSALAR İYİ OLUR’

Analizde yer alan ilginç ifadelerden biri de şu: “Avrupa liderleri, kez daha Brüksel’de akşam yemeği zirvesinde bir araya gelirken gözlerini çorbalarından kaldırıp Türk lokumuna uzansa iyi ederler.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com