Yunanistan ve Norveçli öğrenciler geldi

Yunanistan ve Norveçli öğrenciler geldi
Yunanistan ve Norveç'ten gelen bir grup öğrenci, Avrupa Birliği (AB) Gençlik ve Eğitim Programları kapsamında yürütülen bir projenin, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde yapılan toplantılarına katıldı.

''Yaşanabilir Bir Dünya İçin Çevre Dostu Çocuklar'' projesi, Altıntaş'ta faaliyet gösteren Mustafa Kemal İlköğretim Okulunun yanı sıra Yunanistan'ın başkenti Atina'da yer alan Almos Lisesi ve Norveç'in Kvinnherad kentindeki Rosendal Devlet Okulu tarafından yürütülüyor.
     Altıntaş'ta 25-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen projenin dördüncü toplantısı, bu üç okulun heyetlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
     Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda görevli proje koordinatörü İsa Reşber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''çevre problemlerine duyarlı, yaşadığı dünyaya sahip çıkacak bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını'' bildirdi.
     Norveç ve Yunanistan'da yapılan ortaklık toplantılarına 9 öğretmen ve 3 öğrenciden oluşan heyetle katıldıklarını belirten Reşber, bir Türk okulunun projede koordinatör olarak yer almasından gurur duyduklarını kaydetti.
     Bu ülkelerde Kütahya ve Altıntaş'ın tanıtımını da yaptıklarına işaret eden Reşber, ''Verdiğimiz eğitimin kalitesi ve faaliyetlerimizle örnek bir okul olmanın sevincini yaşıyoruz'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com