Yunanistan'da grev!

Yunanistan'da grev!
Atina'da toplu taşıma araçları çalışanları ve avukatlar grev kararı aldı.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da toplu taşıma araçları çalışanları ile şehirlerarası otobüs çalışanları 24'er saatlik, avukatlar ise 48'er saatlik iki grev kararı aldı.

Yunan basını, "işten çıkarılmaları ve maaşlara yapılan ek ödemelerin kesilmesini" protesto eden belediye otobüsleri, tramvay, banliyö trenleri ve metro çalışanlarının yarın, şehirlerarası otobüs çalışanlarının da çarşamba günü 24 saat süreyle kontak kapatacağını duyurdu.

Grev nedeniyle yarın başkent Atina'da ulaşım konusunda büyük sıkıntı yaşanmasının beklendiği belirtilen haberlerde, mesleklerinin serbestleştirilmesine itiraz eden taksicilerle, tanker sahibi ve şoförlerin de eylem hazırlığı içinde bulunduğu bildirildi.

Haberlerde, taksici ve tankercilerin, hükümetin bu konudaki yasa tasarısını parlamentoya getirmesi durumunda, süresiz grev başlatacaklarını açıkladıkları belirtildi.

Diğer yandan, bir haftadır grevde bulunan avukatların da yeniden 48'er saatlik iki grev kararı aldığı bildirildi.

Yunanistan Barolar Birliği'nin bu konudaki kararı üzerine avukatların 26-27 Ekim ve 3-4 Kasım tarihlerinde duruşmalara katılmayacağı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com